Чи ефективний екран, що відбиває за електрорадіатором?

Posted by admin 19.08.2022 0 Comment(s)

Очевидно, що всі опалювальні прилади прийнято монтувати на зовнішню стіну кімнати - під вікном. Саме ця ділянка і залишається найтеплішою, її температура може досягати 40°С. Як наслідок, можна вирішити, що батарея витрачає тепло не зовсім оптимально, обігріваючи зовнішні стіни будинку (млинці з бетону або цегли) замість того, щоб витратити цю цінну енергію на повітря в самій кімнаті.

Якщо батарея встановлена ​​в ніші, то радіатор витрачає ще більше потужності на опалення, оскільки ніша тонша за стіну, вона менше захищає від холоду.

Для гарантованого зменшення втрат енергії застосовують тепловідбивні екрани за радіаторами опалення, що відокремлюють зону стіни, яка знаходиться за пристроєм центрального або автономного обігріву.

Ефективна робота тепловідбиваючого екрану за радіатором може досягатися за дотриманням наступних правил:

1. Сам екран не повинен закривати шляхи теплопередачі від батареї до кімнати. Подібних шляхів лише два. Це потоки теплого повітря, що йдуть нагору, і тепловипромінювання в ІЧ-діапазоні. Для унеможливлення неефективності тепловіддачі в першому випадку, короби повинні конструктивно забезпечувати безперешкодну повітряну циркуляцію у напрямку вгору. І тому вони повинні мати необхідні входи у нижній частині. У той же час верхня горизонталь не має бути суцільною.

Для здійснення повітряних потоків теплого повітря варто робити тепловідбивні екрани з решітчастими лицьовими частинами (виняток становлять ті, що виконані металевими).

2. Обігрів зовнішньої стіни із закріпленою батареєю стає набагато менше через те, що між ним та стіною монтують подібні екрани.

 

Види "відбиваючих" матеріалів


Тепловідбивні екрани за радіаторами можуть виконуватися з різних матеріалів, вони дають можливість за допомогою мінімізації втрат підвищити ефективність роботи батарей в середньому на 20%. У будинку стає тепліше майже на два-три градуси.

Популярними матеріалами виготовлення екранів, що відбивають за радіаторами є наступні матеріали:

Фольгопласт СП (ФСП).

Це утеплювальний матеріал, що має клейку сторону, дубльований алюмінієвою фольгою. Має в основі спінений поліетилен, що ламінує з одного боку полірованою алюмінієвою фольгою. З другого боку нанесений спеціальний вологостійкий клей, що дозволяє надійно закріпити матеріал на стінах з металу, цегли, бетону або дерева.

Спінений поліетилен в основі має гарну теплову ізоляцію. За рахунок закритої комірчастої структури поліетилен характеризується досить низькою поглинанням вологи. Ще одна незаперечна перевага – звукоізоляція, що дозволяє використовувати матеріал як ізолятор звуків. Він не гниє, екологічно чистий, має довгий термін служби, тому матеріал часто застосовують для облаштування будинків.

Алюмінієва фольга, що є зовнішнім шаром, характеризується відмінними властивостями відбиття до 98%. Вона не дозволяє тепловипромінюванню проходити через фольгопласт. Плюс до всього така фольга добре захищає від пари.
Клей є особливим вологостійким липким шаром із синтетичного каучуку, що характеризується високою адгезією до різних матеріалів.

 

Рекомендації по монтажу екрану, що відбиває тепло


Ось кілька пунктів, на які варто звернути увагу під час встановлення тепловідбивних екранів за радіаторами:

  1. Якщо можливості застосувати особливий матеріал немає, то для виготовлення екрану можна взяти звичайну фанеру (покривається фольгою) або оцинковану жерсть.
  2. При кріпленні між обігрівачем та стіною забезпечте непроникність поставленого матеріалу. Заклейте всі стики спеціальним металізованим скотчем.
  3. Пам'ятайте, що при кріпленні екрана необхідний ефект можна досягти лише при застосуванні для цього металізованої АЛ-фольги. Необхідного ефекту ви не помітите, якщо використовуватимете матеріал з металевим напиленням, який вироблений термічним способом, тому що товщина цього шару дуже маленька, і функціонувати, як екран, що відображає, даний матеріал не в силах.
  4. Для більшої тепловіддачі екранів, відстань між поверхнею і батареєю повинна становити як мінімум три сантиметри. Інакше повітряна циркуляція може порушитись.
  5. Необхідний шар теплоізоляції – щонайменше п'ять сантиметрів.
  6. Тепловідбивний матеріал може бути більше розмірів батареї на 25 див у середньому.
  7. Відбиваюча сторона матеріалу повинна бути спрямована у бік опалювального пристрою.
  8. За відсутності на екрані клейкого шару закріпіть його на стіні за допомогою будівельного степлера.

Відбивачі – це чудовий і недорогий спосіб зробити приміщення теплішим на кілька градусів. Дотримуйтесь даних вище усталених рекомендацій і залишайтеся в комфорті!

Пам'ятайте про нюанси: екран, що відбиває за батареєю, повинен бути більше за розмірами самого пристрою опалення. Його клеять до стіни по всій поверхні за радіатором. Ребра опалювачів не повинні торкатися фольги.