Вибираємо інфрачервоний обігрівач – на що звернути увагу?

Posted by admin 14.09.2022 0 Comment(s)

Інфрачервоний обігрів – це інноваційне рішення задачі побудови систем опалення. Недоліки традиційних конвекційних опалювальних приладів є загальновідомими. Вони, в першу чергу, нагрівають навколишнє повітря, яке накопичується біля стелі будь-якого приміщення. Ця обставина робить конвекційні системи опалення малопридатними для прогріву приміщень великої площі з високими стелями, наприклад - виробничих цехів (крім того, варто врахувати той факт, що в подібних приміщеннях існує й низка інших причин витоку тепла, про які ми поговоримо в наступних статтях ).

Більшість енергії, яку виділяє ІЧ-обігрівач, є довгохвильовим випромінюванням, яке за своєю структурою абсолютно аналогічне тепловому спектру сонця. Як і сонце, інфрачервоне обігрів своєю променистою енергією нагріває насамперед непрозорі об'єкти. Подальший прогрів повітря відбувається у результаті конвекційного теплообміну з нагрітими предметами.

У цій статті ми докладно розповімо, як вибрати інфрачервоний обігрівач за потужністю.

 

Застосування ІЧ-променів у системах опалення


ІЧ-обігрів можна вибрати як основний або додатковий засіб опалення як для квартири і будинку, так і для інших будівель (курятника, теплиці, гаража і т.д.). Інфрачервоний обігрівач може бути використаний навіть як опалювальний прилад для балкона, якщо останній засклений та добре утеплений.

Однією з головних рис, що відрізняють ІЧ-обігрівач від конвекційних приладів, є особливість його на всі живі організми. Справа в тому, що потрапляючи на шкіру людини, ІЧ-промені викликають відчуття тепла незалежно від руху навколишнього повітря та його температури. Щоб зрозуміти як це працює – просто згадайте, як гріють сонячні промені морозним зимовим днем.

Завдяки цьому ефекту вибір ІЧ-обігріву приміщення забезпечує відчуття комфорту для людини при температурі повітря на кілька градусів нижче, ніж у разі конвекційного обігріву. Таким чином, найбільший ефект інфрачервоний обігрівач справляє у тому випадку, коли людина перебуває під безпосереднім впливом теплових променів.

Ця обставина визначає найбільш доцільний вибір використання ІЧ-нагрівачів.

Даний варіант обігріву найкраще вибрати як доповнення до основної системи опалення та здійснення зонального підігріву. Наприклад, потрібно підібрати прилад для кімнати. Інфрачервоний обігрівач можна розташувати на стелі над ліжком, диваном, письмовим столом.

Загальну температуру в приміщенні можна знизити, регулюючи основну систему опалення. Таким чином, найбільш комфортні умови можна створити лише у зонах тривалого перебування людей, що створить певну економію.

Взагалі, вибір стельового варіанта розташування ІЧ-нагрівача найкращий, враховуючи його властивості.

Перспективним є застосування променистого обігріву робочих місць у великих виробничих цехах, де в зимову пору року тепле повітря швидко випаровується через ворота, що відкриваються, та й накопичується в основному під стелею, як уже було сказано. У цій ситуації обігрівач невеликої потужності, встановлений над верстатом, забезпечить комфортні умови для робітника.

Дуже ефективне застосування ІЧ-обігріву в теплицях. Розташовані на стелі прилади глибоко прогрівають ґрунт на грядках та сходи рослин. В цьому випадку доцільно встановити контроль температури ґрунту, а не повітря у теплиці. Вибір такого виду обігріву для теплиці може дати помітну економію. З цієї ж причини вигідніше вибрати використання ІЧ-променів для обігріву курників.

 

На що звернути увагу при виборі обігрівача


Зараз коротко розглянь основні параметри, на які варто звертати увагу при підборі оптимального за ціною та якістю ІЧ-обігрівача.

Потужність обігрівача

Вибір цього параметра залежить від того, чи використовуватиметься інфрачервоний обігрівач як основний або як додатковий опалювальний прилад. У першому випадку рекомендується вибрати потужність 1кВт на 10м2 площі приміщення, що опалюється. У другому випадку потужність можна вибрати мінімальною. У будь-якому варіанті краще вибрати модель з терморегулятором. Це дозволить створити комфортні умови за будь-якої погоди, не витрачаючи зайвої електроенергії.

Якщо висота стелі складає 3 метри, потрібно збільшити потужність до 1,3 кВт на 10 квадратних метрів. Якщо в кімнаті панорамне скління, для розрахунку потрібно збільшити потужність до 1,5 кВт.

Спосіб кріплення обігрівача

У цьому питанні вибір може бути зроблений на користь стельової, настінної чи підлогової конструкції. Все залежить від інтер'єру конкретного приміщення та тих завдань, які має вирішувати інфрачервоний обігрівач. У загальному випадку, вибір стельової конструкції виглядає кращим. При такому розташуванні прилад не займає корисного простору, в зоні теплових променів виявляється найбільша ділянка підлоги, між випромінювачем та об'єктами обігріву відсутні перешкоди.

Окремої уваги заслуговує вибір переносної конструкції, яку можна встановлювати на спеціальному штативі, або підвішувати на стіни. Такий інфрачервоний обігрівач можна переносити з одного приміщення до іншого, що має переваги.

Додаткові опції обігрівача

Перш ніж вибрати інфрачервоний обігрівач, слід звернути увагу на наявність деяких корисних функцій:

  1. Автоматичний контроль температури, що забезпечується вбудованим термостатом.
  2. Наявність захисного відключення, що реалізується за допомогою датчика перегріву.
  3. Для невеликих настільних моделей дуже бажано наявність кінцевого вимикача, що відключає обігрівач під час його перекидання.
  4. Для зручності користування краще вибрати стельову модель, забезпечену системою дистанційного керування.

У нашому інтернет-магазині Ви завжди знайдете саме такий керамічний обігрівач або металеву обігрівальну панель, яка оптимально підійде для вашого приміщення з урахуванням усіх заданих параметрів. Тому, якщо Ви хочете купити обігрівач в квартиру або обігрівач для дому, то сміливо обирайте в каталозі товарів або зателефонуйте нашим менеджерам за телефонами, вказаними на сайті.