Обираємо електричний конвектор уникаємо основних помилок

Posted by admin 09.06.2021 0 Comment(s)

выбираем инфракрасный конвектор металический

На ринку опалювального обладнання останнім часом стрімко розвиваються і стають популярними електричні обігрівачі. Причина тому відсутність газу в окремих регіонах, а також великий ціни за установку геотермальних і сонячних систем опалення.

Великим попитом користуються обігрівачі конверторного типу. Потужності таких обігрівачів вистачає, щоб опалювати будинок або квартиру. Якщо брати до уваги, що існують десятки різних пристроїв, то потрібно більш детально розібратися як конверторний обігрівач краще вибрати

Принцип роботи конвектора

Обігрівачі такого типу працюють за принципом конвекції (циркуляції) повітря в приміщенні. За допомогою тена нагрівається повітря (як правило - це прохолодне повітря, що опускається до низу) і піднімається вгору. Потім знову опускається вниз і потрапляє в блок, де знову нагрівається.

Щоб конвекція була безперервною, корпус оснащений повітряними каналами, через ці канали відбувається нагрів і циркуляція.

Суть роботи електричного конвектора може бути різною, це залежить від елементів нагріву, наявність або відсутність вентилятора.

 

Види електричних конвекторів для опалення

Коли вибираєте кліматичну техніку, потрібно брати до уваги, то, що конвектори часом відрізняються між собою характеристиками:

 • тип кріплення;
 • нагрівальні елементи;
 • еаявність терморегулятора;
 • споживання електроенергії.

 

Види електричних конвекторів, за принципом монтажу:

Конвектори, які встановлюють на стіни, вважаються найефективнішими. Настінне розташування покращує конвекційний процес і ККД, а також тепловіддачу.

Підлогові конвектори - такий тип використовують як додаткове джерело обігріву. Моделі, в які вбудований вентилятор, мають іншу продуктивність. Конвектори, в яких циркуляція повітря відбувається примусово, при роботі видають шум, але при цьому добре нагрівають повітря.

Універсальні конвектори - такий тип можна розмістити на підлогу і встановлювати на стіну. Коли купуєте такий обігрівач, потрібно дивитися чи є в комплекті коліщатка. Ви зможете встановити коліщатка і переміщати обігрівач в будь-який зручний для вас місце.

 

Види конвекторів по типу нагрівального елемента

Для обігрівачів подібного типу використовується три типи тенів:

 1. Голчастий тен — звичайна конструкція, яка для нагріву використовує хром-нікелеву нитку. Верх покривається ізолюючим лаком. Такий тип обігрівачів не підходить для приміщень з підвищеною вологістю, в силу того, що елемент для нагріву ніяк не захищений. Такий тип тена зустрічається в більш бюджетних обігрівачах.
 2. Трубчастий тен — такий тип є вологозахищеним. Складовим компонентом служить сталева трубка, яка заповнена "засипкою" для теплопроведения і виступає в якості ізоляції. Для підвищення тепловіддачі, по боковому корпусу тена кріпляться ребра для розподілу тепла. У таких обігрівачах встановлюють захист від перегріву. Недоліком такого тена можна відзначити довгий процес нагріву конвектора. При роботі конвектор видає звук потріскування дров.
 3. Монолітний тен — для заміського будинку такий конвектор буде найекономічнішим в експлуатації. На корпусі тена немає швів, і він не видає сторонні шуми при роботі.

Якщо у ваших планах повний перехід на опалення конвекторами, то моделі з монолітним типом нагріву підійдуть найкраще. Такий тип має мінімальні тепловтрати і прогрів приміщення відбувається набагато швидше.

Для того, щоб обігрівати приміщення електричним конвектором, варто вибирати моделі з монолітними і трубчастими елементами для нагріву. Ще дуже добре, якщо є вбудований електронний терморегулятор з можливістю програмування. До слова, у нас можна купити металевий конвектор з терморегулятором.

 

Як розрахувати необхідну потужність електричного конвектора

У процесі обчислення варто врахувати парочку важливих моментів:

 • Потужність розраховується по площі обігріву. У разі, якщо приміщення має хороше утеплення, а висота стелі не перевищує 2,7 м, то на кожні 10 м² для обігріву буде достатньо 1 кВт. Кімнати з площею 20 м² мають потребу у конвекторах потужність від 2 кВт.
 • Так само на роботу і обігрів впливає кількість вікон і товщина стін.
 • У технічних характеристиках конвекторів, відбувається розрахунок без урахування, що можуть бути значні втрати тепла в приміщенні. У разі, якщо у вас немає утеплених стін, то краще буде вибрати обігрівач з більшою потужністю.

выбираем инфракрасный конвектор металический

 

Обираємо електричний конвектор по функціональнмм можливостям

Крім продуктивності конвектора і елементів нагріву - потрібно звернути увагу на панель для управління обігрівачем, а також вбудовані додаткові функції.

Що пропонують виробники?

 • Механічні терморегулятори. У багатьох обігрівачах встановлюють механічні, а також електричні термостати. Механічний термостат важко витримує навантаження і регулювання температурного режиму відбувається не точно. Не рекомендується залишати конвектор без нагляду. Коли прилад перегрівається, то є ймовірність, що блок управління вийде з ладу, така ситуація може призвести до пожежі.
 • Електронний термостат - може підтримувати температуру з похибкою приблизно в 1/10 градусів. Зазвичай в комплекті є таймер і датчик температури. Експлуатація термостата електронного типу знижує споживання електрики.
 • Настінні конвектори з електронними терморегуляторами, краще використовувати як основне джерело обігріву. Панель управління, що має кілька рівнів захисту і, які забезпечують безпечну експлуатацію.
 • Термостат з можливістю програмування, панель управління зазвичай встановлюють в обігрівачі преміум сегменту. Найчастіше такі моделі оснащують віддаленим керуванням і підключаються до системи оповіщення. Встановлюється від двох до чотирьох програм, так само є можливість встановлювати режим опалення індивідуально. Такі обігрівачі комплектуються пультом управління.

Устаткування для опалення від відомих брендів дуже часто оснащене вбудованим модулем, який впливає на якість використання. Більш популярні моделі — з вбудованим зволожувачем повітря. Обігрівачі в преміум сегменті оснащені функцією відстеження та підтримки необхідної вологості в кімнаті.

 

Чи сушиться повітря при використанні конвектора

У разі, якщо ви не будете використовувати систему циркуляції повітря, то вологість в приміщенні не буде змінюватися.

Якщо ви вирішите включити вентилятор, то буде невелике зниження вологості. Таке буде відчутно в тому випадку, якщо ви не будете на час вимикати обігрівач.

 

У чому різниця між електроконвектором та тепловентилятором

Тепловентилятор, пропускаючи повітря через розпечену спіраль, досить сильно сушить повітря. Такий тип обігрівача доцільніше використовувати в тому випадку, коли необхідно швидко протопити приміщення. Теплові вентилятори не рекомендують використовувати як основне опалення.

Конвекторний обігрівач працює в безпечному режимі (на відміну від тепловентілятора). Це великий плюс, так як їх можна вішати навіть на дерев'яні стіни. Поверхня корпусу при роботі становить не менше 60 °С.

Безумовно, дуже важливо дотримуватися правила і встановлювати конвектор в дерев'яному будинку строго по інструкції:

 1. Проводку необхідно робити поверх дерев'яних стін, при цьому укладати дроти потрібно в вогнетривкий матеріал.
 2. За обігрівачем на стіні потрібно робити фольгированную теплоізоляцію.
 3. Зазор між стіною і конвекторним обігрівачем повинен бути приблизно 50 см.

На даний момент найкращим рішенням буде установка конвекторного обігрівача. Такий пристрій гарантує безпеку при використанні із захистом від загорянь і не буде пересушувати повітря у вашому будинку.

 

Де купити електричний конвектор металевий в Україні?

У нашому інтернет-магазині Ви можете купити інфрачервоний конвектор для квартири, будинку або офісу за доступною ціною з доставкою в будь-яке місто України. Для цього необхідно перейти в категорію "Конвектори металеві" і вибрати потрібну модель необхідної потужності і розміру. Звертаємо Вашу увагу, що в асортименті представлені моделі:

 • металеві конвектори без терморегулятора;
 • металеві конвектори з терморегулятором.