Типи обігрівачів – порівнюємо та вибираємо правильно

Posted by admin-vk 23.01.2022 0 Comment(s)

Нагрівачі, що працюють від електрики, є зручним і практичним рішенням для обслуговування житлових, комерційних і господарських будівель. Для роботи пристрою достатньо підключити його до звичайної мережі 220В (або 380В). Різноманітність таких нагрівачів дозволяє забезпечувати прогрівання та повноцінне опалення будівлі без встановлення теплових котлів, прокладання труб та інших монтажних робіт.

 • Теплові вентилятори – переносні пристрої спрямованої дії. В основу роботи закладено принцип примусового нагнітання повітря, його подальшого прогріву та форсованої подачі.
 • Конвектори – використовуються для обігріву приміщень та опалення будівель. Є переносною або стаціонарною панеллю. В основу роботи закладено принцип конвекції (постійна циркуляція холодного та теплого повітря параболічною траєкторією).
 • ІЧ-нагрівачі – використовують короткохвильове або довгохвильове інфрачервоне випромінювання (сонячне тепло) для спрямованої дії на предмети. Обладнання прогріває об'єкти, розташовані у зоні активного випромінювання. Деякі моделі мають гібридний принцип роботи (конвекція + ІЧ).
 • Керамічні панелі – сучасне рішення для опалення у житлових приміщеннях. Використовують комбінований принцип ІЧ-випромінювання та конвекції. Керамічна плита має сильну накопичувальну дію, завдяки чому тепло випромінюється довше. Забезпечують плавне рівне нагрівання.

За рахунок чого відбувається нагрівання


 

Обладнання для обігріву приміщень виконує основну функцію – підвищує та регулює температуру. Для цього, залежно від різновиду пристрою, використовуються спеціальні нагрівальні елементи:

 • У теплових вентиляторах стоїть стандартна відкрита спіраль або трубчастий тен з теплопередавальним напиленням. Трапляються також моделі з керамічними плитковими тенами. Елемент надає прямий вплив на протоку повітря.
 • Електроконвектори використовують закриті монолітні або трубчасті тени. У газових моделях повітря прогрівається за рахунок згоряння палива в камері та передачі енергії через теплообмінник.
 • ІЧ-нагрівачі (короткохвильові) працюють на дзеркальних або колбових лампах спеціального спектру. Довгохвильові моделі використовують пластини або плівку, що генерує ІЧ-випромінювання.
 • Керамічні панелі використовують конвекційний і довгохвильовий інфрачервоний нагрівання. Для цього в корпусі пристрою розташована мережа, що нагріває (або спіраль) з відбивачем. Тепловим ретранслятором є передня керамічна плита. В результаті тепло заповнює приміщення як по параболічній, так і по лінійній траєкторіях.

Основні відмінності між видами нагрівачів


 

У питанні економії:

 • Найбільш економічними вважаються керамічні ІЧ-панелі. Витрата електроенергії на 50% нижче, ніж у інших видів нагрівачів. Керамічний нагрівач потужністю 450 Ватт забезпечить прогрівання приміщення до 10 кв. м.
 • Обігрів площі 10 кв. м електричним конвектором, тепловентилятором або ІЧ-лампою вимагатиме не менше 900-1000 Ватт. Звичайно, слід враховувати висоту стелі в приміщенні. Вказані цифри відносні та наведені для об'єктів з висотою стелі до 3 м.

Функціональність:

 • Конвектори та керамічні інфрачервоні панелі використовуються у приміщеннях житлового та офісного типу. Обладнання плавно нагріває приміщення та підтримує задану температуру. Оптимальний варіант для опалення.
 • Тепловий вентилятор (гармата) дозволяє миттєво забезпечити температурну дію на об'єкт або ділянку. Це корисно за необхідності швидкого нагріву приміщення, висушування промоклих зон, прискорення висихання під час будівництва та інших короткочасних цілей.
 • Короткохвильова ІЧ-лампа має високотемпературний ефект. Такий вплив не часто застосовують у житлових приміщеннях, але широко використовують для локального нагріву у складах, сховищах, на відкритих майданчиках чи терасах.
 • Довгохвильові інфрачервоні випромінювачі тепла мають більш щадний температурний вплив, тому вони підходять для будинків, шкіл, лікарень.

Питання комфорту та безпеки:

 • Керамічні, конвекційні-ІК панелі та електричні конвектори, на відміну від більшості тепловентиляторів, не мають відкритих елементів нагрівання та рухомих частин.
 • Вони не спалюють пил і працюють із мінімальним шумовиділенням. Таке обладнання є найбільш ергономічним і безпечним з точки зору експлуатації користувачем.

Де придбати обігрівач в Україні?


 

У нашому інтернет-магазині Ви можете купити обігрівач різних видів та функціональності. Для цього необхідно перейти до категорії "Обігрівач" та вибрати потрібну модель.