Ваш кошик порожній!
Плануючи купувати полотенцесушитель, більшість дивиться на зовнішній вигляд/дизайн моделі і чомусь забувають про технічні характеристики. Тим часом, неправильно обраний і встановлений прилад не буде гріти так, як вам потрібно, а може і зовсім вийде з ладу через кілька тижнів експлуатації.
Щоб цього не сталося, вивчайте технічні дані вподобаного вам пристрою. А вони різні у електричних і водяних моделей сушарок.
Найважливіше в електричному виробі (особливо, якщо ви встановлюєте його у ванній) - це безпека користувача. Тому, тут ми будемо звертати увагу на зовсім інші характеристики.
1. Ступінь захисту оболонки (клас IP)
Говорить про те, наскільки корпус приладу захищений від проникнення і попадання води. Зазвичай для електричних приладів він дорівнює IP44 і передбачає захист від бризок. Але все ж не варто ставити виріб занадто близько до ванни або душу, щоб на нього не потрапляли сильні струмені води.
2. Клас електрозахисту
Розповість про те, наскільки якісною є ізоляція приладу. Наприклад, II клас вказує на наявність посиленої ізоляції і відсутність необхідності в заземленні.
3. Матеріал
Не так важливий, як для водяних виробів, однак має значення, якщо ви збираєтеся встановлювати електричну рушникосушку у ванній. Вироби з захищених від корозії матеріалів в даному випадку прослужать довше.
4. Потужність
Як і будь-який електричний прилад, електрорушникосушка споживає електроенергію. Тому при виборі моделі дивіться на споживану їй потужність. Найекономічнішими з цієї точки зору є кабельні рушникосушки, особливо компактні поворотні моделі.
5. Тип - стаціонарний або поворотний
Ця характеристика швидше важлива для комфорту користувача. Поворотні моделі складаються з розгортаються один по відношенню до одного полиць, в чому їх основна перевага. У стаціонарних полку не розгортаються.
Оскільки ці вироби підключаються до труб водопостачання, найголовніше тут - підібрати такий розмір вироби, щоб він «встав» на потрібне місце і правильно функціонував, повністю прогріваючись. Важливі також якість виготовлення і міцність приладу. Тому в даному випадку важливіше за все звернути увагу на:
1. Матеріал вироби
Якщо ви ставите змійовик надовго, то краще за все, якщо він буде виготовлений з нержавіючої сталі.
2. Робочий тиск
Якісні вироби, які встановлюються в квартирі, повинні витримувати тиск в не менше 10 атм. Для заміських будинків ці вимоги нижче.
3. Температура води
Зазвичай вона не доходить до 100 °С, проте чим більшу температуру витримує виріб, тим краще.
4. Діаметр підключення
В ідеалі він повинен бути дорівнює діаметру труб стояка, або бути більше нього. Звуження труби не допускається.
5. Спосіб підключення
Найпростіший - бічний (вертикальний) спосіб, яким зазвичай підключаються змійовики. Для драбинок рекомендується більш трудомісткий, але і більш ефективний діагональний спосіб, а також нижній спосіб підключення.
6. Розміри самого виробу
Природно, що занадто об'ємний полотенцесушитель не поміститься у ванній. Мало місця? Купуйте вузький полотенцесушитель, який поміститься навіть в невеликій ніші. Ширина таких виробів звичайно становить 30-40 см.
7. Тепловіддача
Для великих ванних краще вибирати вироби з більшою тепловіддачею - зазвичай це драбинки з великою кількістю перекладин. Для компактної ванній підійде і маленький змійовик.
Яку б модель ви не вибрали, звертайте увагу на її гарантійний термін і дотримуйтесь всіх інструкцій при установці вироби у ванній.