Розміщення рушникосушарки у ванній

Posted by admin-vk 27.12.2021 0 Comment(s)

Розміщення рушникосушарки у ванній


 

Особливості кожного елемента ванної кімнати мають створювати єдиний інтер'єр приміщення. Цей момент продумується на етапі створення дизайн-проекту.

При необхідності установки сушарки для рушників у ванній кімнаті з'являється безліч питань: який рушникосушитель краще, де і як це зробити? Особливо актуальними є ці питання при оформленні ванної кімнати маленької площі. Дорогий кожен сантиметр, а втрачати функціонал не хочеться.

Тому при організації простору ванної важливо врахувати і основні функції сушки для рушників, а саме:

• Обігрів приміщення;

• Просушування вологих рушників;

• Захист кімнати від цвілі та грибка;

• Додаткова вішалка.

Поговоримо про особливості розміщення та підключення цих важливих елементів ванної кімнати.

Норми розміщення сушки для рушників


 

Існування певних норм та вимог, можливості встановлення полотенцесушителів.

Важливі умови розміщення сушки для рушників:

1. Нижня частина повинна бути на відстані не менше 90 см від підлоги.

2. При монтажі необхідно дотримуватись віддаленості від інших сантехнічних приладів не менше 60 см.

3. Крок монтажу полотенцесушителів не менше 90 см.

4. Сушка для рушників можна встановлювати над пральною машиною горизонтального завантаження, щоб кришка не торкалася частин рушникосушителя.

Розрахунок зручного та функціонального розміщення рушникосушарки необхідно здійснювати також з урахуванням типу його підключення. Розглянемо особливості монтажу існуючих варіантів: водяних, електричних та комбінованих полотенцесушителів.

 

Особливості монтажу сушки для рушників


 

Головним параметром рушникосушарки є його розмір. Від нього залежить опалюваність приміщення і кількість рушників, що розміщуються на виробі.

Розмір рушникосушарки вибирається виходячи з площі ванної кімнати. У невеликому приміщенні не поміститься великий сушка для рушників, в просторому - в маленькому не буде сенсу. Однак навіть ідеально підібраний розмір рушникосушарки має особливості розміщення, пов'язані з типом підключення.

Водяна сушарка  для рушників

Функціонування водяного рушникосушарки залежить від центральної системи водопостачання або опалення. Висоту та характер підключення рушникосушарки необхідно розраховувати, виходячи з місця розташування основних комунікацій.

Підключення водяного рушникосушарки може бути:

• Боковим. Підводка до стояка з гарячою водою ліворуч або праворуч. При підключенні не порушує цілісність оформлення, тому може здійснюватись після оздоблювальних робіт.

• Діагональний. Забезпечує хорошу циркуляцію води в сушки для рушників. Особливо актуально для систем із слабким натиском.

• Підлоговий. Актуально для просторих приміщень, де на підлозі є достатньо вільного простору. Може використовувати розбірну систему підключення до труби.

Електричний рушникосушка

Якщо Ви вирішили купити електричний сушка для рушників – зверніть увагу на техніку безпеки при його підключенні.

Встановлення електричних моделей не потребує вторгнення до системи водопостачання. Але залежність від електроенергії накладає свої нюанси. Місце розташування електричного рушникосушарки залежить від розташування вологозахищеної розетки.

Також для запобігання надзвичайним ситуаціям потрібно:

1. Встановлення приладу автоматичного вимкнення;

2. Ретельне заземлення контактів;

3. Забезпечення максимальної вентиляції приміщення.

Найчастіше планування ванної кімнати не передбачає наявності розеток.

Тоді для встановлення електричного рушникосушаря необхідно:

  1. Створити додаткове розведення із захистом від вологи та необхідними прогумованими ущільнювачами. Важливо пам'ятати, що на холодній стіні накопичується конденсат, крапля якого може призвести до короткого замикання.

Однак електричний сушар рушник використовується на вимогу. Не обов'язково тримати його постійно увімкненим.

Тоді можна скористатися наступним пунктом для встановлення:

  1. Вивести кабель енергоподачі за межі ванної кімнати з оформленням або без. Оформлення має на увазі штраблення тунелю для кабелю в стіні або закладку його в спеціальну коробку.

У будь-якому варіанті розташування розетки не повинно бути ближчим 70 см від труб та інших сантехнічних предметів.

Кріплення кабелю подачі електроенергії найчастіше знаходиться внизу приладу. Там розташована кнопка включення. Якщо ви вирішили купити електричний сушки для рушників з терморегулятором - зверніть увагу на його розміщення, яке також накладає обмеження.

Комбінований рушникосушка

Розміщення комбінованих полотенцесушителів є найскладнішим із усіх існуючих типів. Тут необхідно враховувати розташування та трубопроводу, і розетки. Також важливо відстежити відстань від підлоги та інших елементів, що контактують з водою.

Всі існуючі вимоги та дотримання особливостей монтажу призводять до безпеки та комфорту експлуатації ванної кімнати. Комбіновані рушникосушарки якнайкраще справляються з поставленими завданнями. Але при виборі такого рушникосушарки зверніть увагу на наявність запірних кранів для блокування води, що циркулює за приладом.

Чим простіше сушарка для рушників, тим легше його підключення. Найчастіше саме цей фактор відіграє роль у виборі виробу. Але не забувайте, що витрачені більш складну установку сили обов'язково компенсуються зручністю і функціоналом якісного правильно повішеного полотенцесушителя.

Де купити рушники в Україні?У нашому інтернет магазині Ви можете купити сушка для рушників різних форм і видів. Для цього необхідно перейти в категорію "Рушникосушки" і вибрати потрібну модель.