Розетка з Wi-Fi або розумна розетка, що вміє і для чого потрібна

Posted by admin 20.12.2022 0 Comment(s)

Останніми роками зріс попит використання передових «розумних» технологій, дозволяють автоматизувати різні види діяльності. Це, у свою чергу, веде до покращення способу життя з погляду підвищення безпеки, комфорту та зручності. «Розумний будинок» не може бути доступним варіантом для всіх через високі витрати. Але розумна розетка, з іншого боку, пропонує чудову альтернативу, оскільки вона не вимагає дорогих вкладень і може допомогти вирішити багато побутових потреб. Приклади включають можливість віддалено вмикати/вимикати опалення, автоматичний полив сільськогосподарських угідь та багато іншого.

Розумна розетка

Що таке розумна розетка wi fi?


Smart розетки - це корисний пристрій, здатний дізнаватися про власне енергоспоживання або отримувати віддалений доступ до елементів керування. Підключення розумної розетки відбувається за допомогою смартфона та підключення до інтернету, через додаток її можна вмикати та вимикати вручну, а розклад можна налаштувати відповідно до потреб. Наприклад, розетку можна настроїти на увімкнення опалення до приходу додому. Іншими словами, це дає користувачеві можливість керувати розеткою Wi-Fi зі свого пристрою. Включити розумну розетку можна, підключивши до стандартної розетки на 220 вольт без використання будь-яких інших приладів. Він працює як адаптер, який може керувати живленням і може робити більше, ніж просто вмикати та вимикати прилади, все залежить від моделі та її вартості. Встановлення цієї розетки відносно просте і може бути виконане будь-якою людиною без професійного досвіду.
як працюють розумні розетки? При подачі електрики на керуючі контакти вихідний ланцюг замикається, інакше пристрій не перебуватиме під напругою. Контролер працює відповідно до попередньо встановленого програмування. Він керує реле на основі сигналу, надісланого користувачем через бездротовий модуль, і може регулюватися за розкладом або таймером. Ці модифікації можуть бути зроблені на вашому смартфоні. Крім того, якщо в будинку є бездротова мережа, розумна розетка під'єднується по вайфаю і можна керувати віддалено за допомогою інтернету, навіть якщо ви знаходитесь в іншому місці. Розумні технології дозволяють автоматизувати електрообладнання у вашому будинку та саду.

Переваги та особливості розумної розетки


Розумні розетки пропонують широкий спектр потенційних застосувань. Найбільш логічне використання smart розетки – для опалювального котла, обігрівача або нагрівача води.
З нею можна використовувати кілька ключових функцій, такі як:

  • дистанційне керування пристроями;
  • регулювання температури за допомогою датчика температури підвищення пожежної безпеки;
  • контроль енергоспоживання та планування часу увімкнення або вимкнення підключених пристроїв. Це особливо зручно, якщо в будинку є діти для керування телевізором чи світлом;
  • також дуже зручно, що можна перезавантажити техніку, коли це потрібно і вас немає вдома.

А ще кілька цікавих ідей для яких годиться підключення розумної розетки:

  • автоматичний полив газону як для приватного двору, так і для стадіонів;
  • управління включенням та вимикання ультрафіолетового освітлення для домашніх рослин;
  • особливо актуальний ефект присутності, включення та вимкнення світла, коли вас немає вдома.

Це лише мала частина того, що може розумна розетка Heat Ceram.

Як підключити розетку?


Як правило, виробники вказують в інструкції або маркують коробку QR-кодом, який можна відсканувати, щоб завантажити потрібну програму для керування розеткою через wifi. Після того, як ви встановили програму на свій пристрій Android або iOS, налаштування зазвичай не викликає труднощів. Ви повинні переконатися, що у вас є підключення до домашньої мережі Wi-Fi і що вона працює стабільно, щоб розетка нормально функціонувала. Як правило, процеси роботи розетки відносно схожі, і в кожну розетку включені незначні відмінності в характеристиках і параметрах - це означає, що вміючи керувати однією, ви легко навчитеся управлінню іншої розумної розетки.
Для продовження роботи з програмованою wi fi розеткою необхідно відкрити завантажений додаток, знайти wi-fi з'єднання, вибрати потрібне та вказати пароль. Після цього розетка wi-fi буде підключена до мережі, і ви зможете вмикати та вимикати її за допомогою кнопки увімкнення/вимкнення. Щоб визначити, чи правильно працює розетка, подивіться на світловий індикатор. Коли ви закінчите ці кроки, ви можете приступити до роботи та керувати приладами. Інструкція як скинути налаштування розумної розетки, найчастіше потрібно затиснути кнопку увімк/викл на 5-7 секунд, але пам'ятайте, що кожен виробник вказує скидання налаштувань в інструкції.