Різниця між обігрівачем та конвектором

Posted by admin 17.04.2021 0 Comment(s)

Разница между обогревателем и конвектором

Чим відрізняється конвектор від обігрівачів інших видів?

Постійно прохолодно в кімнаті — саме час подумати про додаткові способи опалення будинку/квартири. Погодьтеся, адже не завжди батареї справляються з сильними морозами або сирою противною погодою, а в заміських домахи вони і взагалі частенько відсутні.

Конвектор (металевий або керамічний) — це досить молодий різновид обігрівача, який стає все більш популярним серед жителів заміських будинків та квартир. Плоский легкий і тонкий корпус такого пристрою не займає багато місця і може розміщуватися як на підлозі, так і на стіні. Але в чому ж його принципова відмінність від інших видів обігрівачів?

Пристрій найпопулярніших обігрівачів

Під обігрівачами зазвичай мають на увазі масляні обігрівальні пристрої, або тепловентилятори. Ось з ними ми і будемо порівнювати конвектор (конвекторний обігрівач).

Разница между обогревателем и конвектором-2

Масляний обігрівач являє собою резервуар, заповнений маслом, усередині якого розташовується ТЕН**. При роботі пристрою ТЕН** нагрівається та нагріває масло, яке передає тепло корпусу. Після повного прогріву корпус нагріває повітряні маси, що знаходяться в самих нижніх точках приміщення, і таким чином відбувається повільна циркуляція холодного та теплого повітря в певної частини вашої кімнати.

Незважаючи на низьку ефективність, це популярний пристрій з високою інерційністю — він зберігає тепло ще довго навіть після виключення. З мінусів можна назвати: велику вагу і низьку мобільність, ймовірність протікання, досить високий рівень витрат електроенергії та повільне нагрівання.


Разница между обогревателем и конвектором

Тепловентилятор укомплектований нагрівальним елементом та вентилятором, який швидко розподіляє нагріте повітря по приміщенню. Невеликі розміри (компактність) і висока швидкість обігріву — його головні переваги. Однак той, хто користується тепловентилятором, відзначає і його відчутний мінус — через деякий час після використання в кімнаті стає душно, через згоряння пилу з'являється неприємний запах. Тому для частого і тривалого використання він не підходить.


Разница между обогревателем и конвектором

Конвектор металевий | Конвектор керамічний — також забезпечений нагрівальним елементом, ТЕНом**, найчастіше — закритого типу. Принцип його роботи більш «екологічний»: повітря поступає в прилад розігрівається ТЕНом і стрімко покидає його через решітки, поступаючись місцем холодному. Так, циркулюючи в приміщенні, він максимально швидко його обігріває.

З плюсів конвектора відзначають: зручну форму і компактність, високу швидкість нагріву, безшумність та екологічність. Окремо слід зазначити принцип обігріву ІЧ довгохвильових ковекторов СТІНЕКС (це комбіновані керамічні обігрівачі, які працюють в 3 режимах: ковекторний обігрів, інфрачервоний обігрів, одночасний обігрів конвекція + ІЧ обігрів).

Серед мінусів: неможливість сушки білизни на обігрівачі, тому що верхня решітка приладу завжди повинна бути вільною, а також його неефективність в приміщеннях з високими стелями (але це сумнівний недолік в силу того, що всі обігрівачі крім стельових не зможуть ефективно обігрівати приміщення зі стелями вище 2,5-3 м).

Конвектори незаповнені рідиною і мають невелику вагу, за рахунок чого їх легко переносити в інші кімнати. Сучасні конвекторні обігрівачі, серед яких - конвектори STINEX (Україна) забезпечені широким набором функцій, включаючи програмування режимів за допомогою таймера і функцію автоматичного відключення.

Вартість таких приладів зазвичай вища, ніж масляних обігрівачів, однак і економічність відчутно помітніша завдяки високій швидкості нагріву, а також наявності точного термостата, який вимикає обігрівач при досягненні необхідної температури.

Підсумовуючи все вищесказане, підбирати обігрівач потрібно виходячи з бюджету і потреб. Однак все більшу перевагу користувачі звичайних квартир віддають легкому, зручному і екологічному обігрівачу нового покоління — конвектору металевому або керамічному.

У нас Ви можете купити ковектори металеві потужністю від 350Вт до 700Вт та площею обігріву від 9м² до 20м²:

  • Обігрівач металевий PL 350-700 / 220 (без терморегулятора)
  • Обігрівач металевий PL 500-1000 / 220 (без терморегулятора)
  • Обігрівач металевий PL 700-1400 / 220 (без терморегулятора)
  • Обігрівач металевий PL-T 350-700 / 220 (2L)
  • Обігрівач металевий PL-T 350-700 / 220 (4L)
  • Обігрівач металевий PL-T 500-1000 / 220 (2L)
  • Обігрівач металевий PL-T 500-1000 / 220 (4L)
  • Обігрівач металевий PL-T 700-1400 / 220 (2L)
  • Обігрівач металевий PL-T 700-1400 / 220 (4L)

**Трубчастий електронагрівач (ТЕН) — електронагрівальний прилад у вигляді металевої трубки, заповненої теплопровідним електричним ізолятором. Точно по центру ізолятора проходить струмопровідна нитка (зазвичай ніхромова або фехралева) певного опору для передачі необхідної питомої потужності на поверхню ТЕНу.