Ваш кошик порожній!
Хочете, щоб потужність обігрівача не підводила вас навіть у найтріскучіші морози? Адже саме у теплій квартирі бажають опинитися після холодної вулиці навіть найбільші любителі справжньої лютої зими. Тоді перед покупкою потрібно обов'язково врахувати квадратуру приміщення, його теплоізоляцію, різницю температур усередині та зовні. Якщо розрахунки виявляться дуже приблизними, ви:
Кожен різновид обігрівачів має свій принцип дії, а також швидкість нагріву.
Розрахунок потужності обігрівача залежить від того, чи будете ви обігрівати пристроєм житло додатково або повністю. Важливо знати, що при виборі інфрачервоного пристрою такий спосіб розрахунку не дуже підходить.
Спочатку потрібно розрахувати теплову потужність для приміщення, де ви плануєте оселити обігрівач. Якщо бажаєте просто підтримувати певну температуру в квартирі, тоді застосуйте найпростішу формулу, якою, до речі, користуються продавці-консультанти.
Достатньо кубатуру приміщення поділити на 30. Наприклад, для кімнати з площею 30 кв. метрів та висотою стелі 3 м вам знадобиться теплової потужності 3,0 кВт (30 множимо на 3, отримуємо квадратуру та ділимо на магічне число 30). Грубо кажучи, для обігріву кожні 10м2 вам знадобиться 1,0 кВт.
Якщо ви ставитимете обігрівач у неопалюваному приміщенні, тут потрібно враховувати кілька показників: кубатуру приміщення V, тип конструкції, від якої залежить коефіцієнт теплоізоляції K, різницю температур всередині та зовні Т. Усі показники потрібно перемножити, поділити на магічне число 860, щоб отримати необхідну потужність обігрівача: V * T * K / 860 = кВт. Коефіцієнт теплоізоляції дорівнює:
3,0-4,0 для дерев'яної конструкції;
2,0-2,9 – одинарної цегляної кладки;
1,0-1,9 – стандартної конструкції;
0,6-0,9 – покращеною.
Наприклад, для згаданої вище кімнати 90 куб. метрів, розташованої в хрущовці, при різниці температур 23° C потрібно 4,6 кВт: 90*23*1,9 / 860 = 4,6. Зрештою, теплова потужність мінімум у півтора рази перевищуватиме показник попередньої формули.
Такий пристрій легко нагріває повітря навіть за поганої теплоізоляції житла, оскільки гріє не саме повітря, а предмети та людей, які знаходяться в кімнаті.
Додатковий обігрів. Щоб розрахувати потужність обігрівача, користуються густиною потужності, що дорівнює 0,01 кВт на кв. метр приміщення. Тобто на кожних 10 кв. метрів підлоги, що обігрівається, знадобиться не більше 0,5 кВт. Для кімнати, наприклад, площею 30 кв. метрів знадобиться пристрій, потужність якого не перевищує 1,5 квт.
Постійне опалення. Тут складність виникає при обчисленні густини. Вона залежить від теплоізоляції приміщення, очікуваної температури всередині будинку та реальної зовні. Можна використовувати спрощену схему обчислення.
Вам залишається помножити обрану щільність на квадратні метри підлоги та отримати необхідну потужність інфрачервоного обігрівача. У житловій кімнаті краще ставити два прилади, тому отриманий показник обов'язково розділіть на 2. Врахуйте і той факт, що при інфрачервоному випромінюванні нагріваються самі предмети, тому температура в будинку видається набагато вищою.
Щоб зробити правильні розрахунки, найкраще прислухайтеся до порад фахівця та виберіть той обігрівач, який за потужністю підходить саме вашій квартирі.
Подивимося, як розрахувати обігрівачі для дому. Зазвичай заходимо на спеціалізований сайт і вводимо цифри для отримання необхідної сумарної потужності; або звертаємося до СНиП, що дуже витратним. У результаті потрібна потужність. Програма на сайті вимагає:
За даними параметрами будується модель, що міститься у певні погодні умови. Більшість калькуляторів наводять відомості про кліматичний пояс, просять вказати зовнішню та внутрішню температуру. Програма по закладеним алгоритмам знаходить втрати через стіни, вікна, стелю, підлогу. Часом у розрахунку фігурують двері. Сумарна потужність приладів перевищує втрати. Це допомагає розрахувати обігрівачі для дому. Потім уже прилади ділять на типи, вирішують, куди й що ставити, що й скільки купувати.
Втрати у цьому розрахунку головне. Залежать від перепаду температур з різних боків стіни. У випадку з радіаторами опалення гріють стіну і прилеглий простір (килим теплий, хоча струмінь повітря йде вгору). Температура у приміщенні однакова. За рахунок цього та втрати збігаються з розрахунковими. Подивимося, що відбувається, коли на сцену виходять інфрачервоні обігрівачі.
Даний тип приладів прославився тим, що має діаграму спрямованості випромінювання тепла і гріє не всю кімнату, а виключно обрану частину. Допустимо, спочатку, розрахунок вівся за вказаним алгоритмом.
Підраховуємо необхідну кількість енергії, бачимо вигідну економію. Якщо залишити на стелі частину кварцових ламп, втрати через стіни впадуть. Витоку залежить від різниці температур з обох боків, і якщо гріється лише центр, диференціація різко падає.
За рахунок чого знижуються і втрати тепла, отже отримуємо виграш за рахунок вмілої секторізації площі і викидаємо на вітер (вулицю, за вікно) менше грошей, ніж при іншому способі опалення. Помічаємо мінус: при проектуванні закладалася точка промерзання стіни, але тепер зрушить усередину за рахунок падіння температури в кімнаті.
Цей момент прорахуйте на іншій програмі, за результатами вирішите, чи потрібно виконати зовнішнє утеплення стін. Вклавшись у будівництві разів, потім постійно виграємо на опаленні.
За рахунок прокладеного утеплювача втрати знову впадуть, отже економія передбачається відчутна.
Як обігріти кімнату по секторах. З цієї точки зору рекомендували б використовувати колишній калькулятор і почати вибір потужності за критеріями:
Питома потужність на один квадратний метр залишається такою, ніби площа обігрівалася до останнього дюйма.
При виборі нагрівача оцінюється варіант підвісити прилади на різній висоті, від чого зміниться щільність потоку потужності. Слід віддати перевагу нагрівачам з діаграмою спрямованості, що максимально відповідає потрібним секторам. Наприклад, над робочим столом доречна секція навісної стелі STINEX.
Діаграма спрямованості утворює щось схоже на квадрат зі згладженими кутами, що покриває робоче місце. У дитячому садку доречніше Півонія Кераміка, що утворюють на підлозі довгасту лінію. Зверніть увагу, що при віддаленні від інфрачервоного обігрівача щільність падає, розташовуйте прилади так, щоб плями тепла перетиналися по краях. Як вибрати відстань. У цьому допоможе дистанційний термометр, що фіксує по довжині смуги однакову температуру. Контури діаграми спрямованості сильно залежать від конструкції, а дати слушних порад на всі випадки життя неможливо. Простіше взяти дві штуки, обмовившись, що далі буде оптова партія, а за результатами експерименту вже розглядати питання про конкретну кількість.
Комплекси "Тепла стеля" монтуються на всій площі, хоча в великих приміщеннях структурують кімнати належним чином. Залишайте відступи не менше двох-трьох метрів. У разі діаграма спрямованості має невиражений характер, що вимагатиме запасу.
Це стосувалося стельових та настінних моделей. Але з камінами можна приблизно зробити щось схоже. Випромінювання інфрачервоного обігрівача покриє один бік, що не надто приємно з людської точки зору. Припускаємо, що ставлять прилади протилежних стінах для компенсації ефекту.
Або доповнювати бічне освітлення стельовими приладами. Камін гріє за рахунок випромінювання та конвекцією, доречно це обладнання розміщувати під вікнами. В даному випадку вхідний протяг прогріється від корпусу приладу. Трапляються і мікатермічні моделі.
Тоді розрахунок потужності інфрачервоних обігрівачів ведеться іншим шляхом.
Прикиньте питому значення квадратного метра, отримуємо особистий простір людини.
Мікатермічний випромінювач втрачає частину енергії на захисних гратах і за рахунок конвекції, але готові посперечатися, що на території середньої смуги не знайдеться місця, де потужності стандартного приладу виявиться мало для індивіда. У разі різниця у виборі відсутня.
Якщо планується підняти температуру в кімнаті, знову звертаємося до калькулятора. Вважаємо втрати, згадуємо кількість потужності у наявності. Знаходимо різницю, недостатню для заданих у розрахунках умов.
Отримана потужність є значною, а інфрачервоні обігрівачі не продемонструють головної гідності – ощадливості.
Зверніть увагу, при секторальному обігріві температура на іншій площі кімнати нижче. Повітря гріється предметами, підніметься вгору над поверхнею, що освітлюється інфрачервоним обігрівачами. Підхід повинен враховувати протяги, які роблять вагомий внесок.
ККД інфрачервоних обігрівачів високий. А ось каміни не похваляються високим значенням.
Якщо заговорили про кам'яні споруди, нагадаємо, що електричні моделі є різновидом ветродувок. Це не нагрівальні прилади, а лише імітації зі слабким функціоналом теплих струменів повітря, що викидаються через щілини фронтальної панелі. Потужність електричних камінів рідко перевищує 2 кВт.
Газові моделі продуктивніші, але для агрегатів доведеться вибрати місце і пробити ходи для скидання продуктів згоряння. Це незручно, покупці змушені користуватися імітаціями, де ефект видимості полум'я створюється генератором на ультразвуковому вібраторі, що випаровує воду за кімнатної температури.
Прийде зіткнутися з накипом, знайдеться і плюс - підвищення вологості в приміщенні.
Взимку причиною підвищеної захворюваності медики називають сухість повітря. У цьому світлі електричний камін постає як прийнятний регулятор параметра, головне, не перестаратися: при значеннях вище 75% ударно починає розмножуватися грибок, для людини така відносна вологість не корисна.
Сподіваємось, наша стаття допомогла Вам розрахувати потужність інфрачервоного обігрівача та визначитися з вибором типу.