Що таке стельові обігрівачі, їх переваги, ефективність і недоліки

Posted by admin 21.03.2021 0 Comment(s)

Що потрібно знати, щоб вибрати і купити стельовий ІЧ обігрівач

Сучасні ІЧ (інфрачервоні) обігрівачі стельові є найефективнішим, ергономічним і зручним різновидом "сімейства обігрівачів". Навіть при тому, що їх ціна трохи вище, ніж у підлогових або настінних моделей (якщо порівнювати безпосередньо з керамічними панелями і металевими обгревателямі ІК, тому що ми не беремо до уваги масляні радіаторні обігрівачі), швидкість прогрівання приміщення все одно окупає різницю. Тому, якщо у вас є можливість купити такий обігрівач — найкраще вибрати пристрій саме зі стельовим кріпленням. Це той самий випадок, коли краще не економити.

Стельові ІЧ обігрівачі

Переваги та недоліки стельових обігрівачів

Безумовно, найголовнішою/основною перевагою інфрачервоного (ІЧ) стельового обігрівача є те, що він направляє тепло на певний об'єкт, а не розсіює його. На відміну від інших обігрівачів, тепло не поглинається повітрям, а енергія, яка йде від обладнання, повністю доходить до поверхонь, що обігріваються.

Сучасні електричні обігрівачі можуть ідеально вписатися абсолютно в будь-який інтер'єр приміщення. У зв'язку з особливістю монтажу (вони кріпляться до стелі), обігрівачі будуть виглядати ефектно, при цьому не займати зайве місце в будинку. Діти і домашні тварини не зможуть дістати до обігрівача, а значить, виключається можливість отримання травми, що є важливим аргументом в скарбничці "позитивних" якостей цих обогрівальних стельових приладів

 

Стельові інфрачервоні обігрівачі відрізняються від інших за кількома пунктами:

  1. Дане обладнання не має багато деталей, отже, ламатися практично нема чому.
  2. Обігрівачі працюють абсолютно безшумно.
  3. При використанні інфрачервоного стельового обігрівача ви стабільно економите до 40% на витратах на опалення.
  4. Здатність прогрівати певні ділянки в приміщенні.
  5. Буквально через 30 сек. після включення — обігрівач починає віддавати тепло.
  6. Зручність і швидкість установки, не займає зайвий простір.
  7. Збереження вологості повітря і наявності кисню.
  8. Виходячи з проведених досліджень виявлено, що обігрівачі не мають згубного впливу на організм людини.
  9. Не виділяє ніякого запаху при роботі.
  10. Немає циркуляції повітря, що дозволяє встановлювати ці обігрівачі на вулиці.
  11. Обігрів є екологічно чистим.

Незважаючи на безліч переваг, інфрачервоні обігрівачі, як і інші прилади, мають недолік: в темну пору доби створює незручності через світлове випромінювання.

 

Види стельових ІЧ обігрівачів

Інфрачервоні обігрівачі виготовляються з різних матеріалів:

  • Галогенні.
  • Мікатерміческіе.
  • Керамічні.
  • Карбонові.
  • Сталеві.

Сталеві, керамічні та мікатермічні підходять для житлових приміщень. Небажано використовувати обігрівачі, виготовлені з карбону і галогену в житлових кімнатах. Такі обігрівачі можна застосовувати в підсобних приміщеннях, а також приміщеннях, де живуть домашні птахи та інші домашні тварини.

У зимові холодні дні тварин не завжди рятує їх тепла шубка, тому багато господарів купують інфрачервоні обігрівачі. Купивши малопотужний обігрівач, ви зможете створювати комфортну температуру в приміщенні для ваших вихованців.

Хорошим варіантом для житлових приміщень є мікатермічний інфрачервоний стельовий обігрівач. Такі обігрівачі зовні дуже схожі на звичайні світильники денного світла. Вони мають акуратний зовнішній вигляд та невеликі розміри, а також мінімальну товщину. Єдиним недоліком міатерміческого інфрачервоного стельового обігрівача є невеликий шум при роботі. Керувати таким обігрівачем можна за допомогою терморегулятора.

Керамічні обігрівачі відмінно підходять для приватних будинків, а також офісних приміщень.
Сталеві інфрачервоні обігрівачі схожі за принципом роботи і конструкції з міатермічними обігрівачами, але працюють безшумно.

Керамічні обігрівачі працюють без шуму. Мають вигляд прямокутних пластин. При використанні стелі у вигляді плиток, можна чергувати їх зі світильниками і обігрівачем. Таким чином, ви влаштуєте опалювальну систему, яка практично не буде помітна.

Так як сталеві та мікатерміні обігрівачі мають невеликі розміри, гарний зовнішній вигляд і високі технічні характеристики, то їх рекомендується використовувати в житлових приміщеннях. Керамічні інфрачервоні обігрівачі зазвичай виготовляють як настінний тип. Карбонові і галогенні обігрівачі краще використовувати в промислових або господарських приміщеннях, а від установки в житлових приміщеннях краще утриматися.

Остання модель інфрачервоних обігрівачів — це плівковий стельовий обігрівач. Він вбудовується на стелю, а потім прикривається основною стелею. Таким чином, система опалення буде повністю прихована і не зіпсує інтер'єр приміщення. Виглядає такий обігрівач у вигляді багатошарової плівки зі струмопровідними доріжками. Плівка, яка має відображуючий матеріал, підшивається на стелю. Але цей вид обігріву, як правило, повинен бути закладений ще на етапі проектування приміщення або ремонту.

 

Температура нагріву стельових обігрівачів

В інфрачервоних обігрівачах застосовуються різні нагрівальні елементи, які розрізняються за температурою нагріву та довжині випромінюваних хвиль. Виділяють кілька видів:

  • випромінювачі, які застосовуються в будинках, виробничих приміщеннях, де висота поверху не перевищує 3м. Довжина випромінюваних хвиль коливається в межах від 5,6 до 100 мікрон. Температура при цьому режимі становить близько 100-600 ℃;
  • випромінювачі, які застосовуються в приміщеннях з висотою від 3 до 6 м. Довжина хвиль становить 2,5-6,5 мікрон. А температура нагріву коливається в діапазоні 600-1000 ℃;
  • випромінювачі, які застосовуються в приміщеннях з висотою більше 6 м. Зазвичай їх використовують на фабриках/заводах. Температура нагріву перевищує 100 ℃. А довжина хвиль дорівнює близько 0,74-2,5 мікрон.

Стельові ІЧ обігрівачі з терморегулятором

Якщо ви задумалися про встановлення інфрачервоного стельового обігрівача, то радимо повністю продумати систему управління. На таких обігрівачах немає вмикачів та регулятора температури. Але купити і встановити регулятор можна окремо. В такому випадку обігрівач вбудовують на стелю, а терморегулятор монтується на стіну. 

Обогреватель потолочный с терморегулятором

Багато виробників продають в комплекті термостат і обігрівач. Якщо ви плануєте встановлювати в своєму будинку більше одного обігрівача, то ми рекомендуємо окремо купити терморегулятор.

Крім того, часто при покупці інфрачервоного стельового обігрівача можна купити терморегулятор такої ж фірми, але відверто кажучи, різниці асолютно ніякої немає. Для забезпечення вашого приміщення якісним обігрівом рекомендується встановлювати терморегулятор у кожній кімнаті.

При такій системі можна контролювати температуру в кожному приміщенні окремо. У нежитлових приміщеннях можна зовсім відключати обігрів в нічний час. А в спальні або дитячій збільшити температурний режим.