Плюси та мінуси керамічних обігрівачів

Posted by admin-vk 02.01.2022 0 Comment(s)

Плюси


 

Через особливості конструкції та принцип роботи, керамічний обігрівач плюси та мінуси має, як і будь-який нагрівальний прилад. Якщо судити неупереджено, то переваг такого обігрівача набагато більше і розглянемо кожен з них окремо.

Енергоефективність та економічність


 

Порівняно з іншими системами обігріву, керамічні обігрівачі є найбільш енергоефективними та економічними. Невеликі витрати енергії на підтримку комфортної температури роблять керамічні обігрівачі набагато економічнішими за інші системи обігріву.

Для приміщення площею до 10 м2 достатньо обігрівача потужністю 600 Вт – він зробить стільки ж тепла, скільки масляний радіатор потужністю 2.5 кВт за рахунок більш ефективної конструкції та іншого принципу роботи. Раціональне розміщення керамічних обігрівачів із зонуванням приміщення дозволяє використовувати їх як у квартирах та будинках, так і у великих виробничих об'єктах, створюючи «теплі зони».

Ціна


 

Відносно низька вартість таких обігрівачів (проти масляного радіатора), а також відсутність додаткових витрат на монтаж опалювальної системи, як у випадку з газовим або твердопаливним котлом, роблять їх найбільш привабливими у співвідношенні «ціна/ефективність».

Універсальність


 

Простота монтажу, висока енергоефективність та економічність дозволяють використовувати керамічні панелі як основне опалення, а також як додаткове джерело тепла. У першому випадку керамічні обігрівачі оптимально монтуються у всіх приміщеннях, повністю замінюючи центральну систему опалення.

Якщо потужності основного опалення недостатньо для якогось приміщення або встановлювати його там недоцільно, рекомендується встановити там керамічний обігрівач, який можна включати тоді, коли це потрібно. Наприклад, у дитячій кімнаті та спальні, коли опалення в будинку ще не включили або в майстерні/гаражі, куди проводити опалювальні труби не має сенсу.

Можливість встановлення у приміщеннях з підвищеною вологістю


 

Оскільки принцип роботи керамічного обігрівача полягає не в нагріванні повітря, а в нагріванні поверхонь, це робить його ефективним для обігріву в приміщеннях з підвищеною вологістю (санвузол, ванна кімната, душова, сауна, балкон, альтанка).

• Знижує ймовірність утворення конденсату, оскільки поверхні нагріваються швидше;

• Закрита конструкція та мінімальна кількість відкритих металевих деталей забезпечують стійкість до впливу вологого середовища;

• Можливість стельового, настінного чи підлогового монтажу дозволяє використовувати простір більш раціонально;

• Повітряні маси нагріваються рівномірніше, без втрати кисню та додаткового випаровування вологи, що міститься в повітрі;

• Багато моделей, що пропонуються спеціально для ванних кімнат та душових, комплектуються додатковою рушникосушаркою.

Незважаючи на те, що конструкція керамічного обігрівача максимально безпечна до впливу вологого повітря, рекомендується встановлювати його на відстані 2.0-2.5 метрів від джерел води і не допускати прямого попадання водяних струменів на панель управління або корпус обігрівача.

Також для приміщень із підвищеною вологістю рекомендується вибирати пристрої, які мають відповідний клас захисту.

Екологічність


 

Кераміка і скло, з яких виготовляються зовнішні панелі керамічних обігрівачів, є одними з екологічно чистих матеріалів. Вони не виділяють шкідливі речовини при нагріванні, стійкі до корозії та мікроорганізмів, легко чистяться звичайною ганчіркою.

Привабливий зовнішній вигляд


 

Виробники пропонують кольорові керамічні панелі різного дизайну або стилізовані під натуральний камінь з обробкою з нержавіючої сталі. Широкий вибір колірної гами дозволяє підібрати панель так, що вона ідеально гармоніюватиме з дизайном вашого приміщення.

Зручність та простота монтажу


 

Підлогові моделі керамічних панелі взагалі не потребують встановлення – їх достатньо розмістити там, де необхідно і підключити до джерела живлення. Настінні легко монтуються на стіну і це можна зробити без допомоги спеціалістів буквально за півгодини. Найскладніше монтувати стельові керамічні обігрівачі - в цьому випадку краще вдатися до допомоги фахівців, хоча за наявності навички "прямі руки" можна все зробити самому, тому що це не складніше, ніж повісити люстру.

Простота в обслуговуванні


 

Практично монолітна та проста конструкція не потребує обслуговування. Все, що потрібно – це періодичний догляд, що полягає у витиранні пилу з поверхні. Так як основні елементи керамічного обігрівача не виконують жодної механічної роботи, вони не мають зношуватися з часом, як наприклад вузли газового котла, де часто з ладу виходять насос і датчик гарячого водопостачання, забиваються пальники і так далі.

Мінуси (недоліки)


 

Так як не буває нічого ідеального, керамічні обігрівачі недоліки теж мають, поряд зі своїми перевагами. При цьому недоліків набагато менше, точніше, два.

Труднощі у ремонті


 

Незважаючи на відсутність механічних частин, ймовірність поломки керамічного обігрівача все ж таки є. Причини може бути три:

• Механічне пошкодження керамічної панелі. Сильний удар може призвести до сколу, тріщини або взагалі розбити панель. Якщо тріщину і скол можна закласти спеціальними сумішами, то з розбитою панеллю не зробити нічого.

• Вихід із ладу нагрівального елемента. Якщо ТЕН вийде з ладу, полагодити його можна тільки в тому випадку, якщо він монтується поверх плити. Для тих моделей, де ТЕН залитий ізолюючим розчином, ремонт неможливий.

• Поломка кабелю живлення. Єдине, що можна полагодити без проблем – це кабель живлення, якщо він обірвався або обламався.

Безпека


 

З усіх нагрівальних приладів керамічна панель є однією з найбезпечніших. Проте, не рекомендується встановлювати її у прямому доступі для дітей. Температура поверхні у багатьох моделей досить висока, що може призвести до опіків. Хоча покупка моделі з вбудованим захистом від опіків позбавить таких проблем.

Також не можна накривати обігрівач, але це справедливо для всіх опалювальних пристроїв, особливо оснащених термостатом.

Це все у керамічного нагрівача недоліки і при правильній експлуатації вони не впливають на функціональність. Тому при виборі опалювального приладу переваги керамічної панелі є очевидними порівняно з іншими обігрівачами.

Плюси


 

Через особливості конструкції та принцип роботи, керамічний обігрівач плюси та мінуси має, як і будь-який нагрівальний прилад. Якщо судити неупереджено, то переваг такого обігрівача набагато більше і розглянемо кожен з них окремо.

 

Де купити керомічний обігрівач в Україні?У нашому інтернет магазині Ви можете купити керамічний обігрівач. Для цього необхідно перейти в категорію "Обігірівач керамічний" і вибрати потрібну модель.