Чому краще відмовитися від центрального опалення в приватному будинку?

Posted by admin 27.08.2021 0 Comment(s)

Центральне опалення для житла в останні роки стало зовсім невигідним. Порахувати скільки коштує центральне опалення для його монтажу можна, але не потрібно, тому що є альтернативні варіанти.

Центральне опалення приватному будинку - залежність і дорожнеча


Электроотопление выгоднее чем централизованное или водяное

 

Центральне опалення - це спосіб нагрівання будівлі, в разі коли ТЕЦ є джерелом, від якого тепло поширюється по трубах до будинків.

Багато жителів приватних будинків вже давно зрозуміли, що індивідуальне опалення дуже вигідно: ні від кого не залежиш, що не переплачуєш, і насолоджуєшся теплом, знаючи, що платити доведеться тільки за те, що сам собі нарегуліровал. Закон говорить, що якщо послуги не відповідають нормам, то власник житла має повне право відмовитися від центрального опалення.

Для фіксування порушень викликають спеціальну комісію, яка з проблемами для споживачів працює іноді на свій розсуд і за власним графіком.

Звичайно, держава постаралося «подбати» про приватників, і щоб їм відключитися від центрального опалення, потрібно пройти багаторівневу систему бюрократичних випробувань. Але все-таки спробувати варто, адже вигода помітна. Потрібно подавати заяву, подавати список всіх приладів для нагрівання, викликати працівників ЖЕКу, щоб вони їх всіх демонтували.

Для підтвердження відмови потрібно отримати дозвіл від виконавчого комітету. І навіть якщо вийшло це все зробити, оплата за підігрів каналізаційних труб залишається, також як і інших систем в підвальних стоках. Тому думати, як провести центральне опалення в приватний будинок, майже нікому не доводиться. Важливо, як його відключити швидко і без проблем, а потім підключити максимально ефективну альтернативу: енергозберігаюче індивідуальне опалення. Найекономнішим варіантом тут вважається електричне.

 

Система центрального опалення в приватному будинку може бути замінена такими альтернативними варіантами, як:

  • геліосистемами або сонячними;
  • котлами на біопаливі;
  • тепловими насосами;
  • електричними камінами та іншим електрообладнанням (кондиціонери, інфрачервоний або стельовий обігрівач, системи вентиляції, тепла підлога, настінна панель ...).

Якщо все ж є інтерес, скільки коштує провести центральне опалення в приватний будинок, то важливо знати, що сума не виявиться більше, ніж у індивідуального. Зате бюрократії буде менше з підключенням, тому що просто у нас не буває ніколи.

 

Приватний будинок з центральним опаленням: статистика та думка експертів


 

Розрахунки ціни на газове опалення для приватних осіб в порівнянні з ціною для центрального варіанти нижче, тому що існує величезна різниця між цінами для юридичних і фізичних осіб. І коли люди заспокояться з утепленням жител, а ціни нарешті вирівняються, ситуація буде іншою. В цілому, відмовлятися від центрального теплопостачання стає все вигідніше. В першу чергу вигода полягає в тому, що з'явилися більш енергоефективні варіанти, здатні забезпечити куди кращі і економічні умови.

За статистичними даними, більше людей переходять на індивідуальне опалення в менших містах, селах. Це стало сильно помітно близько 2000 року. Саме тоді почався цей «бум».

Дискусія про можливі причини збереження ЦО для приватного будинку, особливо якщо розмова стосується сіл, коротка. Підрахуйте кількість витрачених грошей на його монтаж і порівняйте з індивідуальним, а потім спрогнозуйте оплату в місяць за тепло. Наші експерти допоможуть вам визначитися з розрахунками, що стосуються електричного індивідуального опалення.

Для цього будуть запропоновані варіанти опалення купивши металеві конвектори або керамічні конвектори, які працюють в комбінованому режимі: інфрачервоне опалення + конвекційне опалення різної потужності.