ЩО КРАЩЕ: КОНВЕКТОР ЕЛЕКТРИЧНИЙ АБО КЕРАМІЧНА ПАНЕЛЬ?

Posted by admin-vk 18.01.2022 0 Comment(s)

В наш час спостерігається поступова відмова від центрального опалення. Постачання теплоносія до будинків і квартир від районної котельні економічно невигідне внаслідок великих втрат тепла. Як варіант, у приватних домоволодіннях та нових міських квартирах замість теплоцентралі та локальної котельні використовуються прилади електричного обігріву. Їх перевагою є простота, компактність, привабливий сучасний дизайн та гнучкість налаштувань керування.

КОНВЕКТОРИ І КЕРАМІЧНІ ПАНЕЛІ ЯК ЕКОНОМІЧНИЙ СПОСІБ ОБІГРІВУ


 

Перед тим, як відповісти на питання, що краще – конвектор або керамічна панель, потрібно охарактеризувати принцип роботи кожного з цих приладів, щоб можна було легко знайти відмінності між ними.

  • Що таке конвектори та як вони працюють?

Конвектори, як випливає з назви, у роботі використовують явище конвекції повітря. Воно засноване на тому, що нагріте повітря піднімається вгору (через меншу масу), а холодне опускається вниз. Оскільки конвектори розташовані поблизу підлоги, вони нагрівають холодне повітря. Тим часом тепле повітря під стелею остигає, і спускається вниз, де знову нагрівається. І так до безкінечності.

Конвектори зазвичай встановлюють під вікнами – так забезпечується найкраща циркуляція холодних та теплих повітряних мас з утворенням теплової завіси у найхолодніших місцях приміщення.

  • Принцип роботи керамічних обігрівачів

Керамічні обігрівачі використовуються давно, і є переносні прилади, нагрівальний елемент яких складається з керамічних пластин або Тена з керамічним покриттям. У давнину було помічено, що обпалена цегла та глиняні судини, нагріті до певної температури, довго залишаються гарячими навіть на морозі: вони якимось дивним чином остигають не так від холодного повітря, як від наявності навколишніх предметів. Фізика ХХ століття дійшла висновку, що справа в інфрачервоному випромінюванні, яке випромінюють деякі нагріті тіла. Це послужило поштовхом до створення інфрачервоних обігрівачів.

На відміну від конвекторів, керамічні обігрівачі гріють не повітря, а предмети, що знаходяться в їхній фронтальній проекції. За принципом роботи вони нагадують сонячне світло: зі шкільного курсу природознавства відомо, що спочатку сонце нагріває землю та море, а потім від них нагрівається повітря.

Так само, стіни та предмети, на які звернений керамічний обігрівач, нагріваються в першу чергу.

Наприклад, щоб швидко зігрітися, потрібно сісти навпроти керамічного обігрівача, але якщо зміститися від нього в бік, ефект, що гріє, буде мінімальним. Тому керамічні обігрівачі робилися переносними - щоб їх можна було розташовувати в зоні найдовшого перебування людей або повертати в різні боки.

Звичайно, повітря в результаті роботи панельних обігрівачів теж нагріється, але згодом, внаслідок явища конвекції або від навколишніх предметів.

До найпоширеніших керамічних обігрівачів відносяться добре відомі кожному тепловентилятори зі спіраллю, що має покриття із обпаленої та загартованої глини. Їх недоліком є:

  1. Пожежонебезпека;
  2. Шумна робота (через вбудований вентилятор);
  3. Поганий запах (частки пилу осідають на спіралі та починають горіти);
  4. Виражений геометричний об'єм (внаслідок того ж вентилятора), що дисонує з сучасними інтер'єрами.

У зв'язку з цим виникла необхідність переосмислення конструкції керамічних обігрівачів, результатом чого стала поява керамічних стінових панелей.

ЩО ЕФЕКТИВНІШЕ: КЕРАМІЧНА ПАНЕЛЬ АБО КОНВЕКТОР?


 

Електричний конвектор за своєю енергоефективністю краще за тепловентилятори і масляні радіатори. Оскільки він нагріває повітря, то за допомогою термостата вдається заміряти температуру повітря і відключити конвектор, як тільки вона піднялася до заданого рівня. Без термостата, працюючий безперервно конвектор витрачає на 25% більше електроенергії, тому економічність багато залежить від керуючої автоматики. Керамічні панелі гріють ефективніше, і споживають приблизно на 40% менше електроенергії, а все тому, що довгохвильове інфрачервоне випромінювання гріє не повітря, а навколишні предмети (поверхні). Зате їх проблемно використовувати з терморегуляторами. Так, останні вимірюють температуру повітря і при досягненні певної температури дають команду автоматики на відключення керамопанелі.

Але якщо повітря не гріється, як керамопанель вимкнеться? Тільки тоді, коли повітря нагріється від навколишніх предметів! А це потребує тривалої роботи керамопанелі, внаслідок чого її економічність у порівнянні з конвектором починає викликати сумніви. До речі, це одна з причин, чому більшість керамопанелей не оснащуються штатним термостатом, а якщо він і є, то його функція лише маркетингова - у покупця з'являється ілюзія розумної автоматики, що дозволяє знизити споживання електроенергії.

Отже, потрібно застосувати інший підхід, а саме – створити новий прилад, який поєднує функції інфрачервоного випромінювача і конвектора. Про таке ми докладніше скажемо нижче.

ЯКИЙ ЖЕ ОБІГРІВАЧ КРАЩЕ: КОНВЕКТОР ЧИ КЕРАМІЧНА ПАНЕЛЬ?


 

Перш ніж відповісти на це питання, потрібно назвати найзначніші переваги та недоліки обох обігрівачів.

Конвектори відрізняються:

  • Швидким обігрівом приміщення;
  • Безпекою, безшумністю;
  • Вологозахищеністю, що надає можливість роботи в приміщеннях з високою вологістю (ванна кімната, басейни, кухні);
  • Довговічністю – до 20 років роботи при якісному ТЕНі. Згодом можливе зниження потужності, але ремонтопридатність конвекторів така, що при заміні ТЕНу можна усунути цей недолік;
  • Простота монтажу;
  • Мінімалістичним сучасним дизайном, що вигідно відрізняє конвектори від радіаторів, батарей та надто помітних інфрачервоних обігрівачів;
  • Доступною ціною;
  • Можливість роботи з термостатом.

Недоліки конвекторів у тому, що вони:

  1. Сушать повітря (як і більшість інших приладів, що нагрівають повітря);
  2. Швидко остигають, будучи вимкненими;
  3. Споживають більше електроенергії (порівняно з керамічними панелями). Проблема тут у тому, що внаслідок руху повітряних мас тепло йде через стелю, тому для підтримки заданої температури повітря потрібно більше електроенергії;
  4. Через явища конвекції розноситься пил по приміщенню.

Керамічні панелі хороші тим, що:

  • Споживають менше електроенергії при нагріванні квадратного метра поверхні (хоча треба пам'ятати, що це порівняння умовне, тому що конвектор гріє не площу, а об'єм);
  • Мають найкращий зовнішній вигляд;
  • Найбільш компактні;
  • Не сушать повітря;
  • Безпечні та безшумні;
  • Легко встановлюються;
  • Можуть використовуватись у приміщеннях з високою вологістю;
  • Довго остигають після вимкнення;
  • Довговічні. Виробник обіцяє до 30 років експлуатації, але поки що експериментально цей термін перевірити не вдається - керамопанелі стали продаватися зовсім недавно.

До недоліків керамопанелей відносяться:

  1. Неможливість ремонту – панелі, що гріють, не розбираються, комплектуючі для них окремо не продаються;
  2. Найвища ціна порівняно з іншими електронагрівальними приладами, в т.ч. конвекторами;
  3. Погана придатність до використання разом із термостатами (якщо панелі використовуються як єдине джерело тепла і не мають функції конвекції). Зрозуміло, є термостати, що вимірюють температуру плити – але їх зовсім не турбує температура у приміщенні. Виносні терморегулятори довго чекатимуть, поки температура в приміщенні підніметься від поверхонь, що прогрілися, хоча в цьому випадку опалювальна система працюватиме коректно.

Відповідаючи на запитання, що краще – керамічна панель або конвектор, слід виходити з ціни та енергоефективності, які для нашого споживача є більш актуальними, ніж вологість повітря та дизайн. Порівняння з економічності буде нечесним, оскільки не можна порівнювати обігрів поверхні з обігрівом обсягу повітря, хоча багато продавців і виробників не соромляться змішувати два поняття.

У зв'язку з цим ми пропонуємо ознайомитися з керамопанелями нового покоління, які одночасно з інфрачервоним обігрівом здатні нагрівати повітря.

ДЕ ПРИДБАТИ ОБІГРІВАЧ В УКРАЇНІ?


 

У нашому інтернет-магазині Ви можете купити обігрівач різних видів та функціональності. Для цього необхідно перейти до категорії "Обігрівач" та вибрати потрібну модель.