Який обігрівач найкращий для теплиці

Posted by admin 29.12.2022 0 Comment(s)

Теплиці є звичайним явищем у котеджних та приватних домоволодіннях, тому що вони дозволяють забезпечувати овочами та корисною зеленню цілий рік. Незважаючи на те, що в зимовий час можна купити зелень та овочі в продуктових магазинах, їхня вартість досить висока, і завжди виникає питання, чи вони безпечні. Обігрів теплиць до ідеальної температури рослинності на грядці можливий декількома способами і все більшої популярності набувають і обігрівачі. Для правильного вибору та використання обігрівача теплиці, важливо розуміти їх переваги та недоліки.

обігрівач для теплиці

Переваги інфрачервоних панелей у теплицях


Найекономічніший обігрівач у теплицю – інфрачервоні панелі. Вони виробляють інфрачервоне випромінювання, подібне до сонячного світла. Ці промені від інфрачервоного випромінювача нагрівають предмети і поверхні, на які він спрямований, і тепло випромінюється назад у повітря, створюючи той самий ефект, що й сонячне світло в ясну погоду. Цей тип опалення вигідний тим, що споживає менше енергії, але при цьому є більш ефективним, простим у використанні, не створює нерівномірного розподілу тепла. Конвекторні обігрівачі призводять до того, що тепле повітря переміщається вгору, оскільки воно легше, а холодне повітря залишається внизу через те, що воно важче, що робить їх порівняно неефективними при використанні для обігріву теплиці, оскільки рослини розташовані на нижніх рівнях і можуть не отримувати достатнього тепла.
Інфрачервоні обігрівачі для теплиць корисні, тому що вони рівномірно розсіюють інфрачервоні промені і цим нагрівають повітря, створюючи ідеальний клімат для росту рослин. Крім того, ІЧ-прилади ефективно позбавляють від протягів, за допомогою швидкого нагрівання повітря, які не підходять для різної їстівної зелені, яку ми всі любимо. Для цього досить просто встановити апарат у місцях з найгіршою ізоляцією — він запобігатиме втратим теплової енергії і при цьому не створить повітряного руху, який не люблять багато домашніх рослин. Економічні інфрачервоні обігрівачі для теплиць мають високу ефективність. Вони не тільки справді практичні, але й їх перевагою перед конкуруючими рішеннями для опалення є можливість розділити простір на зони та встановити у кожній окремі температурні стандарти.
Інфрачервоні обігрівачі відомі своєю високою ефективністю та економічністю – при правильному використанні споживання енергії може бути знижено до 40%. Ця форма обігріву теплиць широко вважається одним із найбільш бажаних варіантів, оскільки інфрачервоні промені, що випромінюються обігрівачами, настільки схожі на сонячне випромінювання, що можуть збільшити врожайність на 30–40%. Крім того, інфрачервоні панелі не висушують повітря, не видають шуму та не виділяють шкідливих хімічних речовин. Крім того, вони здатні прогрівати ґрунт на глибину 4-6 сантиметрів, позитивно стимулюючи кореневу систему рослин та створюючи оптимальні умови для успішного зростання.
Ік обігрівачі – єдині, які можуть навмисно змінювати температуру ґрунту до 28 градусів, ідеальну температуру для зростання рослинності. Температура повітря в кімнаті залишатиметься на рівні близько 21 градуса, і ці пристрої безпечні для тривалого використання і можуть бути запрограмовані на підтримку бажаної температури завдяки термостату.

Який вибрати інфрачервоний обігрівач для теплиці


Щоб правильно підібрати обігрівач, потрібно розуміти, що вони являють собою і чим відрізняються. Сучасні інфрачервоні обігрівачі для теплиць випускають два види:

  • світлові;
  • довгохвильові.

Довгохвильові моделі ідеально підходять для невеликих площ та оптимальні для обігріву невеликих теплиць. З іншого боку, світлові інфрачервоні обігрівачі можуть нагріватися до 600 градусів, тому підходять для обігріву великих приміщень. Крім того, необхідно пам'ятати, що інфрачервоні обігрівачі можуть харчуватися від різних джерел енергії, таких як рідке паливо, газ або електроенергію. Виходячи з цих характеристик, можна вибрати пристрій, який найкраще відповідає їхнім потребам. Не завжди можна включити світло, на деяких ділянках його просто немає, і варіантом послужить генератор або портативна електростанція.

Правила встановлення інфрачервоних обігрівачів для теплиць


Встановити та підключити інфрачервоний обігрівач у теплиці досить просто, тому це можна зробити без сторонньої допомоги. Тим не менш, ви все одно повинні пам'ятати про будь-які поради професіоналів. Хорошим прикладом цього може бути розміщення обігрівачів поруч із дверима та вікнами, щоб зменшити втрати тепла. Дуже зручними будуть стельові інфрачервоні обігрівачі. Вони поставляються з монтажними кріпленнями та легко монтуються на стелі. Ці обігрівачі можна повісити над столом, де вирощуються саджанці. Однак точна висота може змінюватись, тому краще поекспериментувати, щоб з'ясувати це і не зіпсувати врожай. Після того, як обігрівач встановлений на певній висоті, не переміщуйте його, доки не побачите, як розвиваються паростки. У міру зростання розсади інфрачервоний обігрівач у теплиці доведеться підвішувати вище.
Приймаючи рішення про те, скільки обігрівачів використовувати, слід враховувати розмір теплиці та її висоту. Чим вище нагрівач, тим більшу площу він може нагріти, тому рекомендується розміщувати його на вищому рівні, якщо це можливо. Однак варто пам'ятати, що чим вищий обігрівач для теплиці, тим менше тепла він передає рослинам. Краще думати про комфорт рослини, ніж намагатися заощадити та отримати менший урожай.
Інфрачервоне опалення теплиці – це економічний та безпечний варіант. Він має перевагу над іншими варіантами. Однак для забезпечення позитивних результатів важливо інвестувати в якісний пристрій від надійного виробника, хоча він може коштувати набагато дорожче. Це забезпечить вам довговічність, потрібну для отримання великого врожаю протягом усього року. Пишіть до нашого інтернет-магазину Stinex і ми обов'язково допоможемо вам з вибором.