Ваш кошик порожній!
Якість і температура повітря у вашій квартирі є запорукою здорового способу життя, а отже, довголіття та щастя. Щоб ваші близькі були здорові та щасливі, потрібно знати, яка комфортна температура у квартирі чи будинку. Суб'єктивні переваги комфортного мікроклімату у різних людей різні, але знання рекомендованих температурних норм для різних приміщень може допомогти нам зрозуміти, чи в сприятливих умовах ми живемо.
Насамперед важливо сказати, що поняття «ідеальна температура» не існує, тому що воно дуже суб'єктивне і у всіх різні переваги. Простіше кажучи, оптимальна температура у квартирі має бути, в першу чергу, комфортною для мешканців та дозволяти їм вести нормальне життя без будь-якого дискомфорту.
З настанням холодів, люди у яких у будинках є центральне опалення, отримують чималу платіжку для оплати за тепло. Але чи завжди цього тепла достатньо у квартирах та будинках? Можливо, ви платите за послугу, якої вам не вистачає, або вона не дуже високої якості. То що можна зробити, щоб знизити ці виплати? Яка температура має бути в квартирі для комфорту та затишної атмосфери? Це лише частина питань, з якими стикаються мешканці великих міст та сіл щороку.
Незважаючи на глобальне потепління, зими в Україні, як і раніше, досить суворі. Частково проблему теплоізоляції приміщення можна вирішити встановленням сучасних пластикових вікон, утепленням стін, забезпеченням повітрообміну за допомогою спеціальних вентиляторів. Але всього цього буде недостатньо для того, щоб була нормальна кімнатна температура, навіть за відсутності централізованого опалення, що важливо в наш час. Незважаючи на те, що багато рекомендацій говорять про те, що рівень температури проживання має бути +18-20 градусів за Цельсієм, а в 2022 році норма температури склала 16 градусів за Цельсієм, це не відповідає комфорту в таких умовах. Поки одні люди за 18 градусів ходять у шортах та футболках, ще й вікно відкривають для провітрювання. Інші навіть у +22 одягають спортивний костюм чи теплий светр. Можна, звичайно, звернутися в служби з контролю тепла, але на жаль на температуру подачі централізованого опалення вплинути досить складно. Але є всі шанси зменшити цифри у платіжках.
Різниця температур влітку та взимку
Нормальна температура повітря в зимові та літні місяці буде різною, але не багато, слід очікувати невелике відхилення в кілька градусів. Необхідно враховувати різні норми температури та вологості у різних приміщеннях та для різних вікових груп. Немовлятам необхідне повітря з більш високою вологістю та температурою, ніж у дорослих, або стандартна кімнатна температура, оскільки їхня терморегуляція ще перебуває в стадії розвитку. Низькі температури можуть призвести до простудних захворювань у малюків, тому має бути присутня висока вологість і тепло. Це запобігатиме пересиханню шкіри, слизових оболонок і появі подразнення.
Додамо, що у чоловіків і жінок також різне розуміння про те, яка має бути температура в квартирі, жінки частіше потребують більш високих температур повітря, ніж чоловіки. Встановлено кілька стандартів для мікроклімату у приміщенні, які можна класифікувати як:
Вважається, що певні умови мікроклімату допустимі для опалюваних житлових будинків - оптимальні та в деяких випадках прийнятні, а також для громадських та адміністративних приміщень без постійної присутності людини - допустимі несприятливі умови мікроклімату.
Маючи цю інформацію, можна визначити яка температура нормальна для ідеального здоров'я та комфорту, а також температуру, яку система опалення повинна забезпечувати для оптимальних та прийнятних умов життя в будинку чи квартирі.
У літній період року, норма температури повітря для житлових приміщень та будівель буде показником до 24-25 °C. А ось у зимовий період нормальна кімнатна температура буде трохи іншою, розглянемо наступні значення:
Важливо пам'ятати, що якоїсь температури не була б, потрібно дотримуватися і умов вологості повітря. Фахівці радять 40-60% вологості для житлового приміщення.
На сьогоднішній день на ринку України представлений широкий асортимент продуктів для створення комфортної температури в житловому приміщенні. Одним із найбезпечніших варіантів є керамічні обігрівачі. Ці обігрівачі компактні, мають гарний дизайн, економічні та продуктивні. Можна вибрати ручне або цифрове керування, а також визначитися з кольором та способом монтажу панелі.
Спосіб із домашніми радіаторами. Якщо радіатори у вашій оселі застаріли, ви можете придбати нові, які значно краще розсіюють тепло. Однак цей ремонт слід проводити влітку, коли в системі немає тиску та скинута рідина, для досягнення найкращого результату весь процес повинен виконувати фахівець.
Третій метод боротьби з холодом більше підходить для приватних будинків і невеликих міст, де централізоване опалення не працює. У такому разі для того, щоб була комфортна температура в приміщенні, ви зможете встановити індивідуальне опалення, яке дозволить регулювати температуру вашого житла індивідуально. На сьогоднішній день є 2 види індивідуального опалення - це газові та електричні котли. Сказати, який краще ми не можемо, вибирати все одно вам. Але з урахуванням зростання цін на газ популярність набирають електричні котли.