Як керувати розумною розеткою

Posted by admin 04.04.2023 0 Comment(s)

Як керувати розумною розеткою

Використовуючи розумні розетки, кілька датчиків і трохи творчості, ваші звичайні електроприлади можна модернізувати, щоб вони стали інтелектуальними, а ваше повсякденне життя стає зручнішим. Розумна розетка, реле бездротових розеток, вбудовані та накладні розумні розетки вже знайомі кожному, хто має розумний будинок. Вони зазвичай використовуються для дистанційного керування опаленням у сільській чи міській місцевості, електричними водонагрівачами, яскравими лампами тощо. Існують також більш прості способи використання розумної розетки, які можуть бути корисні як новачкам, так і людям, які часто використовують функції розумного будинку.
Електрична розетка, якою можна керувати віддалено через інтернет, називається розумна розетка wifi. Ці типи пристроїв стають все популярнішими і можуть використовуватися для автоматизації будь-якого пристрою, підключеного до нього. У цій статті будуть розглянуті що може розумна розетка та різні способи віддаленого керування такою електронною розеткою та підключеним до неї електрообладнанням.

Види зв'язку розумних розеток


Занадто розпливчасто просто говорити «віддалене керування розеткою» — давайте конкретніше розберемо:

  • радіореле. Використання радіореле, яке зазвичай працює на частоті 315 чи 433 МГц. Це хороший вибір, тому що ви можете легко вставити модуль в будь-який пристрій, що керується в розподільчу коробку. Радіореле мають різну кількість каналів, що робить їх універсальними та простими у використанні. Однак їхній мінус у тому, що радіус дії дуже обмежений;
  • розумна wi fi розетка. Доступно кілька типів інтелектуальних розеток, які можна підключати до звичайних розеток, наприклад, перехідник для звичайної розетки з керуванням. Для цих розеток потрібна мережа Wi-Fi, але вони пропонують можливість дистанційного керування з будь-якої точки світу. Багато моделей також пропонують додаткові функції, такі як облік електроенергії, датчики безпеки та багато іншого. Так само, як правило, виробник додає інструкцію, через яку зрозуміло як підключити розумну розетку;
  • Системи дистанційного керування GSM є універсальним рішенням, але, як правило, більш дорогими та складними у використанні. Вони дозволяють користувачам віддалено керувати сокетами через мобільні мережі.

Розглянемо можливості розетки з керуванням по Wi-Fi


Розумні розетки Wi-Fi мають безліч переваг, таких як:

  • можливість включати та вимикати електроприлади на відстані;
  • пожежна безпека;
  • моніторинг використання електроенергії;
  • режим таймера;
  • перезапуск офісних машин та багато іншого.

Всі пристрої, підключені до маршрутизатора, мають персональну IP-адресу, що дозволяє здійснювати віддалене керування через звичайний смартфон, який є у кожного.

Як підключити розумну розетку


Перед підключенням розумної розетки слід ознайомитися з інструкцією, що додається до пристрою. Незважаючи на схожість, конфігурація виробів різних виробників може мати невеликі відмінності. Процес налаштування смарт-розетки відбувається так:

  • підключіть пристрій до домашнього роутера або до вашого смартфону через роздачу Wi-Fi, відсканувавши унікальний QR-код і завантаживши необхідні програми для ОС iOS або Android;
  • у програмі виберіть опцію «Пошук нового підключення до мережі». Коли з'явиться запит, введіть пароль для домашньої точки доступу;
  • потім потрібно включити розумну розетку в мережу 220В і натисніть кнопку «Увімк./Вимк.» на 4-6 секунд, щоб увімкнути її. Миготливий світлодіодний індикатор покаже, що пристрій активовано;
  • після сполучення з пристроєм розетка додасться на ваш телефон.

Після всього процесу підключення розетка готова до використання, але кожен електричний прилад потрібно настроювати окремо, для коректної роботи.

Як вибрати розумну розетку


Протягом останніх кількох років випущено багато розеток, якими можна керувати завдяки телефону через підключений Wi-Fi. Ці пристрої мають власний мобільний додаток та можливість включати та вимикати побутову техніку. Недоліком цих Wi-Fi розеток є те, що їх дуже складно підключити до популярних бездротових систем розумного будинку. Це означає, що розумна розетка не може використовуватися у сценаріях домашньої автоматизації без додаткових навичок та програмного забезпечення. Підводячи підсумок, ваша розумна розетка Wi-Fi не зможе контролювати увімкнення та вимкнення пристроїв на основі сигналів від датчиків руху, світла, температури, відкриття/закриття дверей тощо. Існує ряд варіантів для розумного будинку, які можна використовувати відразу. Розумні розетки Heat Ceram сумісні з контролером розумного будинку або датчиком будь-якої марки. Ці розетки бувають різних форм, наприклад, для прихованого монтажу, поверхневого монтажу та монтажу на DIN-рейку. Залежно від моделі Heat Ceram може обробляти до 3 кВт потужності, має функцію контролю енергоспоживання, відключається під час перевантаження та зберігає свої налаштування при відключенні живлення. Наприклад, Wi-Fi реле HC Relay сумісні з багатьма різновидами розумного будинку.

Висновок


Ми оцінили різні методи керування електричними пристроями за допомогою реле та розумних розеток, підключених через мобільні мережі (GSM) чи Інтернет (мережа Wi-Fi). Ми зосередилися на рішеннях, які потребують мінімальних технічних знань та налаштувань. Налаштування серверів та професійного обладнання потребує більшого планування та великих витрат. Так що звертайтеся в магазин Stinex, чи то вам потрібна консультація, чи ви не знаєте де купити розумну розетку.