Історія виникнення ІЧ обігрівачів

Posted by admin-vk 11.01.2022 0 Comment(s)

Усі ми любимо, коли тепло. Воно нам просто життєво необхідне. Сонце, вогонь нас завжди підтримували, гріли. Вони були основними джерелами життя землі. Все тече, все змінюється. Життя не стоїть дома. І ось у наших будинках з'явилися нові джерела тепла: печі та, так звані, «буржуйки». Ну а далі центральні та індивідуальні системи опалення. Різні електричні обігрівачі. Все це було чудово! Але ці джерела тепла мали недолік. Вони сушили повітря, т.к. при цьому видаляли вологу. А це дуже не корисно здоров'ю. От і доводилося купувати зволожувачі повітря. І раптом сенсація! З'явився новий вид обігрівачів – інфрачервоні обігрівачі. Їх створили за принципом самого сонця. Вони не сушать повітря тому, що не нагрівають його.

Інфрачервоне випромінювання відкрив та досліджував англійський астролог – Вільям Гершел. Сталося це 220 років тому. Він визначив, який колір сонячного спектру нагріває створений ним телескоп найбільше. Розклавши сонячний промінь на складові за допомогою призми та заміривши температуру градусником, він встановив, що найбільше температура наростає за межею червоного світлового променя. Цей висновок допоміг з'ясувати, що за видимою червоною частиною спектра є невидиме випромінювання, яке найбільше нагріває предмети. А ось творцям першого інфрачервоного обігрівача був німецький винахідник Ґюнтер Шванк. Джерелом енергії щодо його винаходу був газ. У 1933 році він отримав патент на цей винахід. А 1905 року російський інженер В.А. Яхімович намагався впровадити свій винахід щодо інфрачервоного опалення. Носієм променистої енергії за його проектом виступала гаряча вода та пара, що передавались по будівлі сталевими трубами, вставленими у стіни колони та перекриття.

Інфрачервоні випромінювачі тепла широко застосовуються і в наші дні – для сушіння пофарбованих поверхонь, для стерилізації та підсушування харчових продуктів. Щоб зрозуміти, що таке інфрачервоний обігрівач, слід слідкувати за процесом його роботи. Наприклад, на стелі встановлено обігрівач. При його роботі відбувається наступне – ось від нього пішло інфрачервоне випромінювання і це природне природне обігрів, завдяки якому від обігрівача йде теплий невидимий потік тепла. Як за помахом чарівної палички цей потік обігріває всі зустрічаються на своєму шляху предмети: стіни, меблі, обладнання, підлога. Всі ці предмети, своєю чергою, нагріваючись, віддають своє тепло навколишньому повітрю. У цьому відбувається теплове випромінювання. Теплове випромінювання, як світло, не поглинається повітрям. І вся ця енергія від приладу без втрат досягає зони обігріву та людей, які перебувають у ній. Ось чим відрізняються інфрачервоні обігрівачі від своїх попередників і завойовує велику популярність. Адже це здорово, що нагрівач випромінює енергію, а всі предмети її поглинають (люди, тварини, меблі і навіть квіти).

І так, обігрів приміщення здійснюється наступними способами, та їх два. Перший спосіб - конвекційний, це коли повітря передається через радіатори, конвектори і т.п.; другий спосіб – тепловим випромінюванням на кшталт природного сонячного теплового випромінювання. Обігрівачі конвекційного тепла дороги за ціною, монтажом та експлуатацією, інфрачервоні обігрівачі істотно економічніші і перевага їх досить вагома. Ось чому вони набувають все більшої і більшої популярності. Одне навіть те, що обігрівачі можна використовувати не тільки у теплих та виробничих приміщеннях, а навіть на відкритому повітрі, приводить багатьох споживачів у захват. Уявіть собі, наскільки добре їх можна використовувати на дачі в альтанці. Адже літо не завжди нас балує гарною погодою. А так хочеться побути на свіжому повітрі влітку і, будь ласка – тепло і на природі! Та мало ще де! Наприклад, корівник, тоді вже точно надої підвищаться. Курник! Звичайно ж, курочки знесуть вдвічі більше за яйця. Хто ж не любить тепло? Квіти, саджанці, овочі та фрукти! А найголовніше – діти! Уявіть собі дитячі майданчики з альтанками, що обладнані такими обігрівачами. Ось чому інфрачервоні обігрівачі стали такими популярними!

Але, попри переваги інфрачервоного обігрівача, тривалий час їх застосовували лише технічних потреб. І лише останні десятиліття вони стали визнані майстрами у будь-яких умовах обігріву.

Де придбати обігрівач в Україні?


 

У нашому інтернет-магазині Ви можете купити обігрівач різних видів та функціональності. Для цього необхідно перейти до категорії "Обігрівач" та вибрати потрібну модель.