ІСТОРІЯ ВИНАХОДУ ОБІГРІВАЧА

Posted by admin-vk 13.12.2021 0 Comment(s)

Людині здавна для життя було необхідне джерело тепла. У давнину в печерах люди розпалювали відкриті вогнища, пізніше були створені осередки і печі, а потім красиві каміни і практичні буржуйки. Основним паливом спочатку були дрова і кам'яне вугілля, і тільки набагато пізніше нафта, газ і електрика. Теплі печі несли в будинку затишок, а кімнати обладнані ними, були місцем зборів всієї родини. А зараз в міських багатоквартирних будинках існує центральна система опалення, правда працює вона не так якісно, ​​як хотілося б. Ось і доводиться нам купувати додаткове обладнання для обігріву своїх квартир і будинків.

Роль Жака Нуар в історії винаходу обігрівача


 

Обігрівачі - це пристрої з різними видами теплоносіїв для обігріву приміщень. Приблизно в 1930 роках французький інженер-винахідник Жак Нуар, у якого була своя майстерня, винайшов перший в світі обігрівач, що працює від електрики. До цього сімейне підприємство Нуар займалося виробництвом прасок, тостерів та інших побутових електроприладів. Пристрій складався з багатокутної спіралі, що працює від електромережі і вентилятора, що здійснював її обдув. На той момент вже використовували обігрівачі з мінеральним маслом в ролі теплоносія, які підвищували температуру в приміщенні за рахунок підігріву масла трубчастим електронагрівачем. Але саме новатор Жак Нуар поклав початок винаходу сучасних пристроїв для обігріву приміщень. У 1943 році він винайшов електричний радіатор теплоносієм, в якому була рідина

Після Другої світової війни фабрика француза була майже зруйнована, але її досить швидко відновили. Так як зруйнована країна відчувала дефіцит газу і вугілля, а населенню потрібно було якось зігріватися в холодну і голодну пору року. У другій половині ХХ століття Нуар почав масове виробництво обігрівачів, які працюють від електрики. А з 1947 року фабрика Нуар виробляла прилади для обігріву різних форм, дизайну, функціональних особливостей і стала впізнаваною на ринках інших країн. Обігрівачі Нуар викликали фурор серед приладів для обігріву приміщень і продавалися "як пиріжки в базарний день" за рахунок своїх функцій і якості.

До 1954 року компанія Noirot отримала визнання не тільки звичайних споживачів, а й чиновників і підприємців, обігрівачі з'явилися майже в кожному будинку. Вже до 60-х років Noirot став знаменитим брендом по виробництву електронагрівачів і випустив інноваційний обігрівач з вбудованим вентилятором, за рахунок якого тепло в приміщенні розподілялося швидше. Тоді ж підприємство випускає перший обігрівач з плоскою поверхнею Extraplat, максимально подібний до тих, що є в квартирах наших батьків.

Варіанти обігріву тих часів


 

Системи обігріву Noirot створює не тільки для опалення житлових приміщень, а й кабін пілотів літаків. Так в 1964 році він отримав замовлення на масове виробництво таких обігрівачів.

У 1965 році починається виробництво обігрівачів, здатних акумулювати тепло (накопичувати його і обігрівати приміщення).

У 1967 році випускається обігрівач незвичної форми і розміру - низький плінтусний електрообігрівач, який в наш час отримав популярність за спосіб монтажу (встановлюється в нішу нижче рівня підлоги).

В 1968 компанія Noirot йде на нові розробки і експерименти, іноді навіть ризиковані. Так за державною програмою, в якій брала участь компанія Нуаро, кожен француз отримував безкоштовне обслуговування при перекладі електромереж з 110 В на 220 В. Тобто надавали безкоштовний сервіс своїм клієнтам.

1969 рік відзначився високотехнологічною розробкою інфрачервоного обігрівача, який здійснював обігрів кварцовою інфрачервоною лампою, що нагріває повітря в приміщенні за короткий проміжок часу.

У 1970 році, в зв'язку з розширенням виробництва і виробничих територій, компанія змінює місце розташування і переїжджає в місто Лан, де здійснює свою діяльність і до цього дня. На території заводу відкрито музей історії розвитку компанії, відвідування якого може детально розповісти про роль Жака Нуаро і його підприємства в історії розробки і розвитку обігрівачів.

Удосконалення і розвиток


 

У 1972 році завод Нуаро випустив абсолютно новий вид обігрівача з механічним термостатом, здатним контролювати температуру нагрівання з можливістю її перемикання. А кількома роками пізніше - з електронним термостатом.

У 1973 році був винайдений прилад для обігріву, що не вимагає заземлення, їм можна було користуватися цілодобово.

У 1988 році завод Нуаро винайшов економічні електричні конвектори, якими вже протягом багатьох десятиліть здійснюється обігрів приміщень і житлових територій.

Конвекторні обігрівачі володіли такими характеристиками:

  • низький рівень шуму при роботі;
  • низькі витрати електроенергії;
  • безпеку;
  • ергономічність;
  • стійкість до зношування.

У 2000 році ринок обігрівальних приладів споглядав інноваційне творіння - систему обігріву з функцією клімат-контролю. Він складався з магнето, здатного змінювати опір сили струму і нагрівального елементу. При високому опорі обігрівач менше підігрівав повітря, а при низькому - підігрів був якісним.

Де придбати обігрівач в Україні?


 

У нашому інтернет-магазині Ви можете купити обігрівач різних видів та функціональності. Для цього необхідно перейти до категорії "Обігрівачі" та вибрати потрібну модель.