Чи можна використовувати ІЧ обігрівач для квартири

Posted by admin 15.06.2021 0 Comment(s)

Инфракрасный обогреватель для квартиры и дома

Чи можна використовувати ІЧ обігрівач для квартири

В якості додаткового, а в деяких випадках основних джерел для обігріву житлоплощі, можна використовувати інфрачервоні обігрівачі. Все залежить від продуктивності і потужності пристрою.

Принцип роботи такого типу обігрівачів досить простий: електрика перетворюється в інфрачервоне випромінювання. Промені потрапляють на меблі, стіни і всі предмети в кімнаті, за допомогою їх нагрівання - тепло повертається повітрю в приміщенні.

Що стосується короткохвильових інфрачервоних обігрівачів, для обігріву приміщення Вам варто вибрати пристрій з потужністю приблизно 100 Вт на м2. Якщо ваша кімнаті має площу в 20 м2, то вам потрібний обігрівач на 2 кВт, або 1-1,2 кВт.

Саме на цьому моменті варто зробити акцент, тому що наші керамічні та металеві оборевателі є джерелами довгохвильового інфрачервоного випромінювання, яке на сьогоднішній день є найефективнішим рішенням для обігріву приміщень. Завдяки цьому, наші ІЧ обігрівачі потужністю, наприклад, всього 350 Вт здатні обігріти кімнату площею до 6-8 м2.

 

Які бувають типи побутових ІЧ обігрівачів

Сучасні обігрівачі можуть відрізняться своєю конструкцією, способом кріплення, технічними характеристиками і функціями.

 

Класифікація по типу кріплення

Установки стаціонарного типу - їх можна встановлювати на стіну або стелю і мають хорошу продуктивність. Є можливість локального і загального обігріву приміщення.

Якщо встановити обігрівач на спеціальний кронштейн, то можна буде міняти кут нахилу і приміщення буде прогріватися набагато краще.

Прилади мобільного опалення - такі обігрівачі можна встановити на підлогу або на спеціальний штатив. Звичайно такі прилади не можна назвати дуже ефективними, зате їх можна розташувати в будь-якому зручному для вас місці.

 

Класифікація по джерелу випромінювання

Продуктивність і ефективність залежить від типу елемента для нагріву вбудованого в обігрівач. Коли ви стикаєтеся з вибором кліматичної техніки, потрібно акцентувати увагу на даний фактор.

Існують керамічні випромінювачі — які на жаль, не є довговічними, на відміну від інших типів випромінювачів і не можуть похвалитися хорошою ефективністю, але вони більш стійкіше до механічних пошкоджень. Керамічні обігрівачі краще використовувати як додатковий і тимчасовий джерело тепла, так як вони не можуть похвалитися технічними характеристиками. Керамічна плита довго нагрівається, але після виключення пристрою ще якийсь час випромінюють тепло.

Карбоновий елемент для нагріву. Побутові ІК обігрівачі сучасного типу використовують елемент для нагріву з карбонового волокна. Такі обігрівачі в порівнянні з іншими дозволять економити на 40-60% в опалювальний період. Якщо дотримуватися всіх норм і правил експлуатації, то термін роботи такого обігрівача буде максимально довгим.

Трубчастий нагрівальний елемент - по суті це теж новинка серед кліматичної техніки. Елемент для нагріву виготовлений з металу. При роботі не видає світіння і при попаданні на оболонку ока, не дратує його. З недоліків можна помітити ледь чутне потріскування під час роботи.

Трубчасті нагрівальні елементи опалюють квартиру максимально економічно і можуть працювати в автономному режимі.

 

На скільки вигідно опалювати ІЧ обігрівачами

На перший погляд здається, що опалення від електричних випромінювачів виходить малоекономним, а часом і дорогим. Але таке зустрічається в тому випадку, якщо обігрівач працює без терморегулятора - в постійному режимі.

Якщо використовувати терморегулятор, то обігрівач на добу буде працювати 60% часу.

Для приладів, розрахованих на споживання 2 кВт на годину, споживання скоротиться до 1,2 кВт.

В добу обігрівач буде споживати близько 29 кВт, а в місяць - максимум 870 кВт.

Для того, щоб зрозуміти наскільки ж вигідно опалювати ІК обігрівачем, потрібно взяти до уваги той момент, що вам не потрібно отримувати дозвіл для їх використання.

Провести правильне підключення обігрівача можна і самостійно, що дасть можливість заощадити гарну частину.

 

Як подібрати ІЧ обігрівач

Спершу потрібно визначитися з потужністю яка вам необхідна для того, щоб обігріти приміщення. Для регулярного і стабільного обігріву площі, потрібно, щоб обігрівач був з продуктивністю близько 100 Вт на 1 м2.

При виборі необхідного пристрою, потрібно враховувати такі особливості як:

  • Вбудований термостат - дозволяє скоротити витрату електрики на 40-50%.
  • Захисна система - датчики від загоряння і перегріву забезпечують вашу безпеку, навіть якщо обігрівач з тієї чи іншої причини впаде.
  • Пульт ДК - усі стельові панелі комплектуються цим пристроєм. Інші типи обігрівачів укомплектовуються пультом ДК за бажанням покупця.
  • Джерело випромінювання. Трубчасті випромінювачі вважаються більш комфортними в роботі та зберігають мікроклімат у вашому приміщенні.

 

Як краще размістити ІЧ обігрівач в квартирі

Інфрачервоні обігрівачі краще розміщувати в приміщенні так, що б тепловтрати були мінімальними.

Під час установки рекомендується:

  • Якщо ви хочете створити локальний обігрів, то найкраще розміщувати обігрівач по центру на стелі або над вашим робочим місцем.
  • Варто вішати панелі в місцях де є тепловтрати - наприклад над вікнами або ж дверними отворами. Такий спосіб створить так звану «теплову стіну і не дасть теплу виходити з приміщення».
  • Використання ІЧ обігрівачів в квартирах і будинках, вирішує питання з опаленням найкращим шляхом. Головною перевагою таких обігрівачів можна відзначити, те, що тепло починає поширюватися дуже швидко. Коли приміщення прогрівається до температури від 20 до 28 ° С, пристрій переходить в автоматичний режим і підтримує необхідну температуру в приміщенні.

 

Чи є шкода від ІЧ електрообігрівачів

Інфрачервоні промені сприятливо впливають на людський організм, сприяють процесам обміну, а також допомагають зміцнювати імунітет. Можна зробити висновок, що такі обігрівачі навіть корисні. Робота випромінювачів по суті схожа на той принцип, який використовує сонце, але засмагнути або отримати опіки під такими лампами не вийде. Опалення квартири ІЧ обігрівачами можна по праву вважати досить ефективним. Для того, щоб ви насолоджувалися теплом потрібно постаратися знайти кращий варіант. ІЧ обігрівачі будуть на порядок краще, ніж конвектори або ж теплові вентилятори.

Обогреватели для дома и квартиры керамические и металлические

Де купить інфрачервоний обігрівач недорого в Україні?

У нашому інтернет-магазині Ви можете купити довгохвильові інфрачервоні керамічні або металеві обігрівачі. В асортименті представлені декілька видів обігрівачів: