Електроконвектори: скільки енергії витрачає, яка потрібна потужність, що таке конвекція, як заощадити | ЧАСТИНА 2

Posted by admin 13.02.2022 0 Comment(s)

Чим відрізняється конвектор від батареї водяного опалення?


Загальне вони – принцип роботи. Обігрів приміщення здійснюється завдяки природній конвекції повітря. Але у конвекторів джерелом тепла є нагрівальний елемент, а батареї водяного опалення – гаряча вода.

У батарей вище частка теплового випромінювання (можна перевищити 60 градусів) з поверхні. Іноді біля них неможливо знаходитися, так спекотно буває. У конвекторів корпус так сильно не нагрівається. Якщо приміщення має велику площу скління, то встановити водяні батареї проблематично. У цьому випадку рекомендуються конвектори, встановлюючи їх близько до пола, щоб досягти оптимального ефекту та рівномірного обігріву.

Електричні панелі конвекторні - Stinex

Допоможіть розрахувати потужність апарату


Якщо конвектор буде єдиним тепловим джерелом і приміщення має гарну теплоізоляцію, то стандартний розрахунок – 1 кВт на 10 м2. Для кімнати, площа якої становить 20 м2, потрібен апарат з потужністю 2 кВт. Але в кімнаті можуть бути вікна, а якщо вона кутова, то зовнішні стіни.

За наявності двох вікон та двох зовнішніх стін, на кожен м2 додається 200 кВт потужності. Виходить, що для обігріву вищевказаної кімнати буде потрібно пристрій з потужністю 2,4 кВт.

Якщо конвектори виконують функції додаткового джерела тепла, то кожні 10 м2 знадобляться 0,75 кВт. Це означає, що для тієї ж кімнати треба буде купити агрегат потужністю 1,5 кВт..

 

Як влаштовані конвектори?


Сучасні конвектори оснащуються ТЕНом. Вони мають велику площу, гарну тепловіддачу і поступово прогріваються по всій поверхні.

ТЕН – це трубка, створена із нержавіючої сталі. У неї поміщають ніхром. Наповнювач, що має високу теплопровідність, захищає ТЕН від контакту зі стінкою. Деякі виробники використовують монолітні нагрівальні елементи, які вважаються пристроями нового покоління. Компанія Noirot створює цілісні силумінієві виливки, щоб забезпечити кращу тепловіддачу.

 

Навіщо об'єднувати конвектори у єдину систему?


Декілька конвекторів об'єднують у єдину мережу, щоб створити одну опалювальну систему, якою можна керувати за допомогою програматора. Цей пристрій дозволяє користувачеві задавати різні режими роботи конвекторів у буденні та вихідні дні.

Конвектори, об'єднані в єдину мережу та підключені до одного термостату, зручні в експлуатації. Налаштування виконується за допомогою програматора. Інакше доведеться кожен конвектор налаштовувати окремо.

Якщо ви знаєте, коли приїдете на дачу, можна запрограмувати техніку так, щоб вона включилася за день до приїзду і прогріла приміщення.

 

Що означає функція «антизамерзання»?


Якщо хочете заощаджувати енергію, купуйте прилади, оснащені функцією «антизамерзання». Це особливо корисно, якщо конвектори встановлені у приміщеннях, де ви рідко буваєте. Ви приїжджаєте на дачу у вихідні, а 5 буденних днів у будинку нікого не буде. У цьому випадку включається функція "антизамерзання". Температура у приміщенні постійно тримається в межах 5-7 градусів, економиться енергія, а конвектор не замерзає.

Завдяки цьому режиму у приміщенні буде:

  1. Відсутня вогкість.
  2. Сухо та тепло.
  3. Запобігли появі цвілі.

 

Чи можна заощадити енергію, використовуючи конвектор?


Так можна. Для цього апарат має бути оснащений термостатом. Цей елемент конвектора призначений контролю в приміщенні температури повітря. Коли температура досягає встановленої межі, датчик вимикає конвектор. Повітря починає поступово охолоджуватися. Коли він досягне мінімальної межі, термостат увімкне обладнання. Все виконується в авторежимі.