Електроконвектори: скільки енергії витрачає, яка потрібна потужність, що таке конвекція, як заощадити | ЧАСТИНА 1

Posted by admin 08.02.2022 0 Comment(s)

Яка функція конвектора підтримує у приміщенні плюсову температуру?


Конвектори оснащуються дисплеєм, за допомогою якого легко керувати апаратом. Прокручуючи спецкнопку на термостаті, користувач встановлює режим «антизамерзання» (у деяких моделях – «зледеніння»).

Працюючи в даному режимі, конвектор підтримуватиме в приміщенні плюсову температуру на рівні 5-7 градусів. Це дозволить також агрегату не замерзнути. Витрата електроенергії за такого режиму функціонування апарата буде мінімальною.

Функція антизамерзання використовується в таких місцях, де користувач буває рідко і кімнатна температура не потрібна:

 1. Гараж,
 2. Сарай,
 3. Майстерня,
 4. Дачний будиночок та інше.

Така функція дозволяє користувачеві не демонтувати апарат та захищати його від промерзання.

Конвектори опалення - СТІНЕКС

Якщо встановити конвектор потужністю 1 кВт, до якої температури він прогріє приміщення 12 м2?


Подібні апарати пристосовані для обігріву приміщень, що мають середню теплоізоляцію та триметрові стелі. Тому температура у вказаному приміщенні залежить від температурного діапазону конвектора, сезону та особистих уподобань користувача.

Сучасні моделі конвекторів мають температурний діапазон (+4) – (+35) градусів і оснащуються електронним термостатом. Це дозволяє регулювати температуру повітря з точністю до 0,1 градуса.

У магазині "stinex.ua" є у продажу модель Camino BEC/E-2000 від німецького виробника Ballu. Вона оснащена функціями «Комфорт» та «Економічний». У першому режимі конвектор нагріватиме кімнату до 24 градусів (за замовчуванням), але користувач здатний змінити цей параметр під себе. У другому режимі у приміщенні буде підтримуватись 20-градусна температура.

Є й режим «Захист від протягу». При виникненні протягу конвектор відключить опалення, заощадивши витрати на електроенергію.

 

Скільки енергії буде витрачати конвектор потужністю 1 кВт?


Точну цифру сказати важко. Все залежить від режиму роботи обладнання. Норматив – 1 кВт енергії за 60 хвилин роботи, якщо:

 1. Агрегат функціонує безперервно, обігріваючи приміщення до +30 градусів,
 2. Приміщення має низьку теплоізоляцію,
 3. Температура на вулиці становить -25 градусів та нижче.

Для зменшення витрати електроенергії можна:

 1. Поліпшити теплоізоляцію. Закласти щілини і утеплити стіни. Зробити так, щоб вікна та двері щільно зачинялися. У цьому випадку за годину пристрій споживатиме вдвічі менше вказаної енергії. Наприклад, каркасний будинок з утеплювачем 150мм, дуже добре утеплений.
 2. Уточнити роль конвектора. Якщо апарат буде в кімнаті основним джерелом тепла, потрібна наявність програматора. Цей пристрій об'єднає конвектори в єдину опалювальну систему і автоматично перемикатиме режими, що заощадить споживачу до 25 % енергії.

Купуйте апарати, що мають функцію "Антизамерзання". Це зменшить витрати на електроенергію. Конвектор (потужність 1 кВт), цілодобово функціонуючи у цьому режимі, здатний підтримувати у приміщенні температуру до 7 градусів, витрачаючи на добу до 4,5 кВт енергії. Вдень в офісі апарат працюватиме в комфортному режимі, а вночі переходитиме на режим «антизамерзання».

 

Можна використовувати конвектори для постійного опалення кімнат?


Так можна. STINEX пропонує покупцям моделі з різною потужністю (0,35-1,4 кВт). Тому можна підібрати обладнання для:

 1. Ванної комнати.
 2. Спальні.
 3. Дитячої.
 4. Вітальні.

Можна створити єдину систему опалення для приватного будинку, об'єднавши конвектори та керуючи ними за допомогою програматора. З іншими обігрівачами створити мережу не вдасться. Зазначимо, що багато приладів, оснащених вентилятором, створюватимуть шуми. Конвектори функціонують безшумно, тому що вони не обладнані вентиляторами. Термін експлуатації обладнання сягає чверті століття.

 

Веранду можна обігрівати конвектором?


Закриту та добре утеплену веранду можна обігрівати конвектором. Радимо використовувати настінні моделі, щоб прилад зайняв мінімум простору. Рекомендуємо придбати апарат із вбудованим термостатом, який в автоматичному режимі регулюватиме задане значення температури.

Коли температура в приміщенні досягне вказаної верхньої межі, термостат вимкне конвектор. Коли температура опуститься до нижньої межі, апарат знову автоматично увімкнеться. Такий режим дозволить економити електроенергію.

При відкритій веранді рекомендуємо придбати ІЧ обігрівачі, які створять комфортні умови у конкретній зоні веранди.

 

Що означає вираз «конвекція»?


Завдяки руху газу (рідини) передається тепло. Це називається конвекцією. В обігрівачах, що функціонують за таким принципом, повітря, контактуючи з гарячою поверхнею, нагрівається. Потім, піднімаючись нагору, він починає переміщатися вздовж стелі до остигання. Потім холодний потік прямує до підлоги та звідти до опалювального агрегату.

Так вдається поступово прогріти приміщення. Спочатку нагрівається повітря, як від нього всі предмети, що у приміщенні. Цей спосіб відноситься і до конвектора.

 

Панель керування деяких конвекторів оснащується кнопкою, яка дозволяє вмикати економічний режим. У цьому випадку задається температура, яка на 5 градусів нижче за задану користувачем. Подібний режим включається вночі, коли немає потреби в інтенсивному обігріві. За допомогою програматора перемикання режимів можна задавати автоматично.