Ваш кошик порожній!
В цілому обігрівачі, які ми з вами звикли використовувати в побуті, можна розділити на:
За великим рахунком, принцип нагріву у них один (конвекція), але варто відзначити, що при цьому в кожному з обігрівачів тепле повітря рухається по-різному. Розглянемо, що ж все-таки краще конвектор або масляний обігрівач, для цього ми сьогодні зважимо всі переваги та недоліки кожного з цих пристроїв і постараємося зробити об'єктивні висновки/рекомендації.
Ці обігрівальні прилади вже більше 15 років застосовуються для підвищення температури повітря в квартирах, будинках і інших житлових приміщеннях. Встановлювати їх максимально легко, для цього не потрібно ніяких особливих знань та навичок. Необхідно лише включити прилад у розетку, розташувати його якомога ближче до місця, яке обігрівається. Завдяки максимально простій конструкції - малоймовірні поломки електричного кола пристрою.
В основі конструкції масляного радіатора лежить резервуар з металу з налитим всередину нього мінеральним маслом. У маслі, в свою чергу, присутній елемент для нагріву. Як правило, пристрій подібного типу оснащено реостатом для регулювання температури, відсіком для мережевого шнура і електричним захистом від перегріву. Іноді в цих обігрівачах є ще датчик, який визначає відхилення від горизонталі (але така опція автоматично робить масляний агрегат значно дорожчим). Це дозволяє автоматично відключити прилад, який перекинувся, що є основним показником безпеки даного типу обігрівачів. Також в масляних радіаторах передбачений захист від бризок.
Крім усього іншого - масляні обігрівачі оснащені:
1. Дешевизна (це один з найбільш дешевих варіантів обігріву, але не найефективніший).
2. Безшумність при роботі.
3. Легкість в установці та переміщенні по кімнаті.
Щоб визначити, якої потужності пристрій буде потрібно, щоб обігріти кімнату до комфортного стану, скористаємося наступним правилом: якщо висота стель не перевищує трьох метрів, то для обігріву 10 квадратних метрів приміщення потрібен радіатор потужністю 1 кВт. Подібні прилади виготовляються і продаються з діапазоном потужності від 1 до 2,5 кВт.
Прилади часто комплектуються термостатом, який автоматично задає потрібну температуру в приміщенні, підтримуючи її на одному і тому ж рівні. Дуже зручні моделі, оснащені таймером - він включить обігрівач в призначений час.
Візуально металеві конвектори відрізняються від масляних радіаторів вони відрізняються формою корпусу - у них він плоский та гладкий. У ньому є термостат, завдяки якому в приміщенні зберігається потрібна температура.
На відміну від обігрівачів масляного типу, що мають в основному підлогове виконання, конвекторні радіатори в основному закріплюються на стінах. Але є і підлогові моделі - зазвичай у них є коліщатка для пересування.
Наприклад, в асортименті нашого онлайн-магазина в категорії "Комбіновані конвекторні обігрівачі" представлені моделі, які можна вішати на стіну або ставити на підлогу (купивши окремо підставку статичну або підставку з коліщатами), крім того, можна підключати його як справа так і зліва.
Конвекторні обігрівачі STINEX зазвичай використовуються як для будинку, так і для офісних, комерційних або виробничих приміщень. У конвекторних пристроях повітря рухається, переміщаючись на різну висоту. Гаряче, більш розріджене, повітря летить вгору, до стелі, а важке холодне - направлене вниз, до підлоги. Якщо конвекція відбувається правильно, то постійно виникають потоки повітряних мас, що нагрівають приміщення.
Під час роботи холодне повітря, входячи в конвектор, нагрівається за допомогою тена. Повітря стає легше, воно піднімається вгору і виходить через верхні жалюзі.
Підігріте повітря має температуру, встановлену на термостаті. Він то вимикає, то вмикає нагрівальний елемент. Ефективність роботи даного приладу вельми висока - до 95%. Прорізи, розташовані на лицьовій панелі, призначені для виходу гарячого повітря. Щоб він рухатися не прямо вгору, а обігрівав підлогу і стіни, жалюзі для його виходу спрямовані вниз. Повітря виходить не відразу, а накопичуючись всередині і отримуючи надлишковий тиск.
Вищевказана інформація відноситься до класичних конвекторів. Тому, хотілося б звернути Вашу увагу на технологічну новинку у сфері обігрівальних приладів – комбіновані металеві конвектори.
Перше, що потрібно відзначити – це наявність двох незалежних обігрівальних елементів, вбудованих у корпус приладу.
Лицьова частина обігрівача – це металевий корпус, який є джерелом інфрачервоного довгохвильового випромінювання. Для тих, хто ще не в курсі нагадаємо, що ІЧ обігрів працює за принципом нагрівання не повітря в приміщенні, а предметів та стін, які в свою чергу віддають тепло.
У внутрішню частину обігрівача вбудований повітряний тен (обігрівальний елемент закритого типу) ребристої форми, який забезпечує швидкий прогрів приміщення. За рахунок великої кількості ребер охолодження (швидкого теплообміну) не відбувається, випалювання пилу та кисню.
Така конструкція дозволяє використовувати обігрівач у трьох режимах:
Тобто, Ви розумієте, що не обов'язково бути експертом в області обігрівальних приладів, їх принципу роботи та переваг, щоб відразу зрозуміти всю красу та ефективність конвекторних/інфрачервоних довгохвильових обігрівачів. Якщо говорити простими словами, то такі обігрівачі STINEX значно ефективніші їх масляних побратимів. Чому? Все просто, масляний обігрівач працює так:
Принцип роботи конвекторного комбінованого обігрівача СТІНЕКС зовсім інший:
Крім того, є моделі ІЧ конвекторів з вбудованим термостатом, за допомогою якого можна встановити температуру (що вплине на швидкість обігріву і температуру всередині приміщення) безпосередньо на панелі управління обігрівача. До речі, панель управління знаходиться за передньою панеллю, а значить її навіть не видно. Таке розташування зовсім не псує зовнішній вигляд конвектора.
Ще однією перевагою наших конвекторів з ІЧ обігрівом є те, що температура, створювана конвектором, набагато комфортніша так як немає перепадів по всій площі, що обігрівається. До слова про те, якої потужності потрібно купити конвектор для кімнати площею 15-20 м²: ми рекомендуємо завжди купувати обігрівач із запасом потужності, для економії на перспективу. Наприклад для кімнати площею до 15 м² необхідно купити конвектор ІЧ потужністю 700 Вт, який до всього іншого ще і важить всього 12 кг, і має товщину 50 мм.
Однозначно, ми рекомендуємо купити електричний конвектор з додатковим інфрачервоним обігрівом, оскільки переваги перед масляним - очевидні. Крім цього, вони максимально легкі, дуже компактні, абсолютно безшумні і безпечні. Нагрівальні прилади з ІК обігрівом і конвектор стрімко витісняють з наших квартир / офісів важкі масляні нагрівальні пристрої. Так що можна сміливо заявити, що масляні обігрівачі - це вчорашній день.