Електроконвектори опалення: ефективність роботи, як розрахувати потужність, який конвектор краще, переваги і недоліки конвектора

Posted by admin 30.10.2021 0 Comment(s)

Ефективність роботи високих (вертикальних) конвекторів і невеликих пристроїв відрізняються?


Ні, технічні характеристики всіх моделей (низьких, високих, середніх) однакові. У магазині «STINEX» продаються конвектори керамічні та металеві. Розглянемо два вироби, що володіють потужністю 700 Вт і 1 кВт. Це квадратний економічний конвектор на 700 Вт PLC 350-700 / 220 white і висока (вертикальна) модель PLC 500-1000 / 220 white 1000 Вт.

Обидві моделі мають високу швидкість обігріву і декількома режимами функціонування. Форма пристроїв не впливає на якість їх обігріву. Тут все залежить від потужності агрегату. Але висока модель важить трохи більше, а низька - трохи компактніше і підійде для зовсім невеликих приміщень.

Різні моделі випускаються для оптимального впровадження в дизайн приміщення. Іноді світильники і розетки не дозволяють встановити високі моделі, які чудово вписуються в междушкафние простору. Низькі моделі можуть не вміститися по ширині. Їх рекомендується монтувати під вікном.

конвектор электрический обогреватель

Що треба знати, щоб розрахувати потужність пристрою?


Для подібного розрахунку необхідні наступні параметри:

 • Характеристики будови,
 • Характеристики кімнати,
 • Її наповненість,
 • Роль конвектора,
 • Знання середньодобових (холодні місяці) температур.

Будинок з цегли краще тримає тепло, ніж панельні будинки. На першому поверсі буває холодніше, ніж на інших.

Потрібно враховувати висоту стель кімнати і її площа, наявність теплоізоляції і її якість, розташування кімнати (кутові приміщення більш холодні) і якість вікон (склопакети краще зберігають тепло).

Наявність електроприладів і кількість людей додають тепло.

Конвектор можна використовувати і в якості додаткового обігрівального пристрою, і як основний опалювальний агрегат.

Якщо середньодобові температури становлять (-) 20 градусів, будуть потрібні більш потужні апарати.

Візьмемо стандартну і не кутову кімнату (стелі - 2,8 метри, площа - 20 м2) на третьому поверсі дев'ятиповерхового панельного будинку. Теплоізоляція відсутня, але є центральне опалення. Середньодобова зимова температура - (-) 14 градусів.

У кімнаті живуть двоє дітей, є телевізор і два комп'ютери. Опалення дає 19 градусів тепла, але потрібно близько 25, щоб діти відчували себе комфортно. Щоб підняти на 6 градусів температуру в такій кімнаті, буде потрібно обігрівач з потужністю рівною приблизно 1,5 кВт.

 

Конвектор краще або масляний радіатор?


Масляні обігрівачі виключно популярні серед покупців. Але і конвектори мають деякі переваги.

Радіатори, заповнені мінеральним маслом, можуть важити до 16 кг (мінімальна вага -4 кг). Все залежить від числа секцій. Гранична вага конвекторів вдвічі менше, мінімальний -3 кг. Конвектори можна встановлювати на стіну завдяки їх плоскому корпусу.

Конвектори оснащуються нагрівальним елементом, що дозволяє обладнанню відразу ж після включення обігрівати приміщення. Масляного радіатора доведеться витратити певний час на прогрів масла.

Конвектори функціонують безшумно і будуть рівномірно розподіляти тепло по кімнаті. При включенні / відключенні радіаторів будуть чути клацання. Єдина перевага масляних радіаторів полягає в низькій вартості обладнання.

 

Навіщо потрібні моделі плінтусного типу?


Для установки під низькими вікнами призначені конвектори, висота яких не превишает20 см. Обігрівачі, монтаж яких реалізований близько до підлоги, більш рівномірно розподіляють тепло по приміщенню, тому що воно поширюється від низу до верху. Плінтусні конвектори рекомендуються для приміщень з стелями від трьох метрів.

Довгий корпус таких апаратів дозволяє монтувати їх під широкі вікна. Виходить оригінальна теплова завіса, що перешкоджає проникненню холоду в кімнату. Подібний прилад, не займаючи багато місця, буде непомітний в приміщенні.

 

Переваги підлогового обігрівача?


Якщо вам потрібен конвектор в якості резервного теплового джерела, зробіть вибір на користь підлогових моделей. Вони будуть мати деякі переваги. Підлогові моделі можна:

 • Переміщати в будь-яку кімнату,
 • Використовувати для обігріву ванної перед купанням,
 • Відвезти на дачу (влітку),
 • Експлуатувати, якщо на стіні немає місця.

Ми можемо порекомендувати Обігрівач керамічний підлоговийй Ceramic 50-250/220 (IF) black або Обігрівач керамічний підлоговий Ceramic 50-250/220 (IF) white, які можна встановити на підлогу або повісити на стіну (універсальна установка).

 

Допоможіть з вибором конвектора для дитячої кімнати?


Відразу ж відмовтеся від підлоги моделі. Вона буде привертати увагу малюка, який захоче «ознайомитися» з пристроєм. А це небезпечно. Малюк здатний вдаритися об корпус пристрою або перекинути апарат. Радимо настінні моделі, які можна монтувати далеко від ігрової зони на стіні.

У «STINEX.UA» є вироби, призначені для дитячих приміщень. Оптимальний варіант - це будь-який з керамічних обігрівачів з терморегулятором або без терморегулятора. Корпус наших обігрівачів нагрівається максимум до 85 градусів (відповідно можна і менше), тому опік дитині при зіткненні з ним не загрожує.

Конвектори українського виробника оснащені терморегуляторами, які дозволяють не тільки ефективно швидко досягти комфортної температури, але заощадити пристойну суму вже в перший опалювальний сезон.

 

Запас міцності для опалювальної техніки треба враховувати?


Потужність стандартних конвекторів становить 0,5-3 кВт. Якщо вирішили придбати обладнання з потужністю в 2,5 і вище кВт, треба перевірити проводку в квартирі. Вона повинна витримати таке навантаження. Якщо застосовуються пристрої з високою потужністю, можуть вийти з ладу:

 • Провід,
 • Вилки,
 • Розетки.

Рекомендуємо для потужних пристроїв провести окремий провід від лічильника, використовуючи УЗО або окремий автоматичний вимикач.

Запас потужності зазвичай потрібен на випадок сильних морозів. В іншому випадку він не потрібен.

 

У підвалі мерзнуть труби. Який обігрівач порадите тут встановити?


Рекомендуємо настінну модель конвектора, оснащеного функцією «антизамерзання». Такий апарат здатний постійно підтримувати 5-7 градусну температуру всередині приміщення, що запобіжить замерзання труб.

 

Хочу встановити конвектор (0,5-0,7 кВт) в ванну кімнату. Допоможіть, будь ласка, з вибором.


У ванній є висока вологість повітря. Тому рекомендуємо в такій кімнаті монтувати пристрої, індекс захисту яких IP24 і вище. Їх корпус здатний протистояти бризок води і не дозволить їм проникнути всередину.

Якщо потрібен постійний обігрів, вибирайте вироби з електронним управлінням, щоб підтримувати температуру з високою точністю. Це дозволить економніше витрачати енергію.

У нашому магазині є моделі керамічних полотенцесушителей, які являяются одночасно і обігрівачем. Клас електрозахисту дозволяє експлуатувати прилад цілодобово, а покриття його корпусу іменується міметріческім. Воно здатне підлаштовуватися під кольору (!) Приміщення. Корпус вашого обігрівача прийме холодний відтінок, якщо ванна кімната оброблена блакитною плиткою.

 

Всі конвектори здатні гріти цілодобово?


Так, практично всі. Сучасні моделі обладнуються термостатами, які регулюють температуру всередині приміщення. Користувач задає бажану температуру. Термостат стежити за нагріванням приміщення. Коли температура досягне зазначеної температури, прилад автоматично відключиться. Коли стане холодніше, він також автоматично включиться.

Це нормальний режим функціонування обладнання, який і дозволяє користувачеві експлуатувати його весь день.

Додатковий витрата енергії можливий в наступних випадках:

 1. Опалювальна площа приміщення не відповідає потужності обладнання,
 2. Апарат обраний неправильно,
 3. Пристрій гріє всю квартиру, а не окрему кімнату,
 4. Агрегат функціонує при відкритих дверях,
 5. Заважає протяг. Якщо холодне повітря регулярно потрапляє на датчик, термостат буде постійно наказувати конвектору обігрівати приміщення,
 6. Неправильна експлуатація техніки. Здається гранична потужність, а термостат не вдалося підключитися.

обогреватель конвекторный электро

У вашому магазині продаються конвектори чорного кольору?


Так, ми реалізуємо подібну продукцію STINEX. Це серія керамічних конвекторів:

 • Обігрівач керамічний конвекційний з керуванням PLC 350-700 / 220 black;
 • Обігрівач керамічний конвекційний з керуванням PLC 500-1000 / 220 black;
 • Обігрівач керамічний конвекційний з керуванням PLC 700-1400 / 220 black;
 • Обігрівач керамічний конвекційний з терморегулятором PLC-T 350-700 / 220 (2L) black;
 • Обігрівач керамічний конвекційний з терморегулятором PLC-T 350-700 / 220 (4L) black;
 • Обігрівач керамічний конвекційний з терморегулятором PLC-T 500-1000 / 220 (2L) black;
 • Обігрівач керамічний конвекційний з терморегулятором PLC-T 500-1000 / 220 (4L) black;
 • Обігрівач керамічний конвекційний з терморегулятором PLC-T 700-1400 / 220 (2L) black;
 • Обігрівач керамічний конвекційний з терморегулятором PLC-T 700-1400 / 220 (4L) black.

Корпус цих виробів виконаний з кераміки чорного кольору. Передня панель конвекторів створена кераміки. Цифровий дисплей, розміщений в нижньому кутку панелі, показує кімнатну температуру. Відмінна функціональність приладу поєднується з надзвичайно ефектним дизайном.

Електронний термостат приладів дозволяє їм функціонувати з половинною потужністю.