Що вибрати металевий конвектор чи тепловентилятор?

Posted by admin 28.02.2023 0 Comment(s)

Конвектор або тепловентелятор

Зі зниженням температури повітря у певні сезони зростає потреба в альтернативних джерелах тепла. Виникає неминуча дилема - який тип пристрою купити і за якими критеріями? В одному ціновому діапазоні електричний конвектор і тепловентилятори заслуговують на увагу завдяки своїм різним перевагам. Хоча вони виглядають по-різному, так само між ними є і суттєва відмінність. У ході нашого поглибленого огляду ми розглянемо всі варіанти та надамо рекомендації, щоб зробити найкращий вибір для ваших конкретних потреб.

Принцип роботи конвекторного обігрівача


Конвектори тонкі, але досить великі за розміром, які можна порівняти з традиційним радіатором. Ви можете купити електричний конвектор таких моделей як: для підлоги, стіни або навіть стелі. Оскільки вентилятора немає, холодне повітря входить у задню частину приладу через нижню частину і проходить через нагрівальний елемент, виходячи із верхньої частини. Від них немає шуму, тому їх можна комфортно використовувати в дитячій. Крім того, вони не споживають кисень, тому не варто про це турбуватися. Електричний конвектор працює, поступово прогріваючи приміщення, цей процес не швидкий, тому для швидкого обігріву це не найкращий вибір. Якщо вам потрібно обігріти велике приміщення, краще розмістити по периметру кілька електроконвекторів.
Як правило, конвектори розташовують у місцях з особливо високим рівнем тепловтрат біля дверних отворів, вікон та під підвіконням, якщо немає штатного радіатора.

До переваг електричних конвекторів належать:


 • безшумна робота;
 • рівномірне обігрів;
 • надійний закритий корпус;
 • теплий корпус та виняткова енергоефективність.

Однак вони мають недоліки такі як:


 • значна вартість;
 • потрібно більше часу для повноцінного обігріву приміщення.

Принцип роботи тепловентилятора


Тепловентилятори зазвичай досить компактні. Всередині корпусу знаходиться нагрівальний елемент та вентилятор, який нагнітає холодне повітря та швидко нагріває його перед тим, як розподілити по приміщенню. Деякі моделі тепловентиляторів можуть працювати тільки в режимі вентилятора, що дозволяє їх використовувати навіть у теплу погоду. Нагрівальний елемент може бути одного з трьох форматів – металевий змійовик, трубчастий нагрівач або керамічний нагрівач. Керамічний варіант виробляє найменшу кількість тепла, але менше спалює вологість у повітрі. На жаль, пил, що осідає на потужних нагрівальних елементах, може спалахнути, залишивши в повітрі неприємний запах, а шерсть свійських тварин може втягнутися всередину і прилипнути до відкритих нагрівальних елементів. Рекомендується зберігати такі пристрої, коли вони не використовуються в коробці, за винятком настінного керамічного тепловентилятора. Цей тип пристрою невеликий, забезпечує «точковий» нагрівання, швидко нагріває повітря в приміщенні, але менш економічний у плані споживання електроенергії.

Перерахуємо переваги тепловентилятора перед металевим конвектором:


 • недорогий;
 • компактний варіант із високою мобільністю.

Слід зважати на деякі недоліки.


 • підвищений рівень шуму вентилятора;
 • високе енергоспоживання і неприємний запах пилу, що горить.
 • чим потужніша модель тим вона дорожча.

Швидкість нагріву приміщення


Тепловентилятори - ідеальний вибір для швидкого обігріву приміщення за умови, що ви вибрали правильну вихідну потужність. Тому що вони змушують повітря, що рециркулюється, нагріватися швидше. Електричні конвектори, з іншого боку, нагріваються більш неуважно, але вони також мають тенденцію бути більш енергоефективними. Тепловентилятори добре підходять, якщо вам потрібно швидко нагріти певну зону в приміщенні. Щоб швидше забезпечити комфортну рівномірну температуру, рекомендується використовувати їх парами або, як альтернативу, інвестувати в більш потужні моделі з розширеними функціями та додатковими функціями безпеки, наприклад, можна віднести електричний конвектор з керуванням по Wi-Fi.

Що краще вибрати конвектор чи тепловентилятор?


Зважаючи на як переваги, так і недоліки конвекторів і тепловентилятора, потрібно визначитися який з них вибрати. Для вибору потрібно звернути увагу на основне призначення обігрівача. Тепловентилятора достатньо для точкового обігріву протягом короткого періоду часу, тоді як металевий конвектор найкраще для більш тривалого використання та рівномірного обігріву. Розглянемо варіант для квартири та для приватного будинку.

Обігрів квартири


Якщо ви шукаєте простий і швидкий спосіб обігріти квартиру, коли немає іншого опалення, то тепловентилятор ідеальне рішення. Для невеликої квартири чи офісу підійде компактна модель, яка дутиме теплим повітрям прямо на вас. Якщо ви хочете добре виспатися в теплій та спокійній обстановці, розумно купити конвекторний обігрівач. Він не спалює повітря, безшумний, споживає мало електроенергії та безпечний для дітей та тварин.

Обігрів приватного будинку


Доцільно придбати тепловентилятор тільки в тому випадку, якщо ви хочете, щоб він виробляв тепло в замкнутому просторі, такому як внутрішній дворик, гараж або інше приміщення. Якщо вам все ж таки потрібно обігрівати кімнати вашого будинку, то краще вибрати обігрівальний конвектор. І не потрібно купувати найпотужнішу з доступних моделей. Одна модель потужністю 1000-1500 Вт може підтримувати комфортну температуру у приміщеннях площею до 20 кв. Установка кількох конвекторних обігрівачів з терморегулятором у вашому будинку допоможе зробити його теплішим та затишним. Обов'язково купіть модель із термостатом, щоб пристрій міг самостійно регулювати нагрівання для підтримки бажаної температури.