Що економічніше обігрівач або кондиціонер

Posted by admin 21.05.2023 0 Comment(s)

обігрівач або кондиціонер

Мешканці квартир не завжди можуть розраховувати на центральне опалення. Іноді центральне опалення включають пізно, коли на вулиці вже зовсім холодно, і відповідно вимикають рано, коли на вулиці температура низька. Таким чином виникає питання, що використовувати керамічний обігрівач або кондиціонер для можливості подачі тепла в квартиру і вирішити це питання.
При цьому центральне опалення може бути незадовільним, коли на вулиці холодно або на початку або наприкінці опалювального сезону, коли радіатори або ще не включені, або занадто рано вимкнені. У цих випадках керамічний панельний обігрівач може бути корисний. Тим не менш, можуть бути труднощі з вибором правильної моделі через значну кількість доступних на Українському ринку. Можливо, розумніше буде встановити спліт-систему? На це питання ми відповімо, коли краще встановити кондиціонер, а коли купити недорогий обігрівач керамічний.

Критерії вибору обігрівача у квартиру


Перш ніж вибрати керамічну панель, важливо визначитися з метою його використання, його місцезнаходженням у квартирі та частотою його використання. Наприклад, нагрівач повинен підвищувати температуру в приміщенні протягом усієї холодної пори року, або це потрібно для швидкого обігріву крихітної кімнати (наприклад, при прийнятті душу)?

Основні критерії вибору інфрачервоного обігрівача


 • безпека є пріоритетом кожної людини. Безпечний керамічний обігрівач, чи може він раптово почати працювати, чи може призвести до займання інших предметів поблизу, на які спрямовані інфрачервоні промені обігріву. Дізнайтеся, наскільки він нагрівається під час роботи і чи може він спричинити опіки при дотику до нього. Це особливо важливо, якщо у вас є діти чи домашні тварини;
 • час, необхідний для обігріву приміщення, залежить від потужності настінного керамічного обігрівача і розмірів приміщення;
 • необхідно враховувати мобільність та вагу самого обігрівача, з якою його можна переміщати з кімнати до кімнати;
 • крім того, потрібно звернути увагу наскільки обігрівач сушить повітря та скільки енергії споживає.

Інші варіанти, на які ви можете звернути свою увагу, є естетична привабливість, можливість дистанційного керування та можливість підключення до системи розумного будинку.

Що краще: обігрівач чи кондиціонер


У цій частині статті ми розглянемо ефективність опалення квартири. Для обігріву площі в 15-20 квадратів потрібно кондиціонер на 7000 БТЕ. Ця кількість еквівалентна нагрівачеві потужністю 2 кВт, який коштує приблизно в 20 разів менше. Однак різниця в енергоефективності буде не такою великою, як різниця у вартості. При оцінці співвідношення ціни та потужності кондиціонер не може зрівнятися за продуктивністю з тепловентилятором, керамічним або інфрачервоним обігрівачем. Це з тим, що кондиціонери призначені насамперед для охолодження приміщень, а обігрів є другорядною функцією. Ці пристрої в основному використовуються у м'якому та теплому кліматі.

Порівняння безпеки: кондиціонер або обігрівач


На перший погляд, вибір кондиціонер здається безпечнішим варіантом, так як внутрішній блок кріпиться до стіни і не може ні з ким контактувати. Однак дотягнутися до цього агрегату може бути складно в порівнянні з переносним, мобільним конвектором або інфрачервоним підлоговим обігрівачем на ніжці, однак можна встановити керамічний обігрівач на стіну. Крім того, кондиціонери, як правило, менш екологічні, ніж інші обігрівачі, оскільки вони викидають у повітря пил та шерсть свійських тварин. Важливо звернути увагу на чищення та профілактику кондиціонера, тому що якщо його не чистити регулярно, він може стати притулком для мікробів. Тому головна перевага обігрівачів у тому, що вони не вимагають такої сильної уваги до обслуговування.

Переваги та недоліки двох видів обігрівачів


Розглянемо достоїнства для кожного виду окремо. Кондиціонери:

 • енергоефективність системи;
 • швидкість прогріву повітря у приміщенні;
 • охолоджує та обігріває;
 • термін експлуатації.

Та розглянемо якісні керамічні обігрівачі, тому що у 2023 році це найоптимальніший варіант для мешканців України:

 • багатофункціональне керування через (термостат, wi-fi або розумну розетку);
 • мобільність можна перенести з кімнати в кімнату;
 • не потребує додаткового догляду;
 • низька ціна;
 • термін експлуатації.

Перейдемо до недоліків кожної системи:

 • важко заперечувати, що кондиціонери можуть спричинити зниження вологості повітря. Для боротьби з сухістю повітря в зимовий час зволожувач повітря – чудовий вихід із ситуації, яку можна використовувати;
 • системи кондиціонера можуть бути досить шумними, що нагадують шелест листя на вітрі, особливо якщо модель встановлена на повну потужність;
 • Керамічні панельні обігрівачі без вентиляторів зазвичай не видають шуму, крім легкого клацання при спрацьовуванні термостата.
 • якщо нагрівачі у кондиціонера з відкритим змійовиком, може з'явитися неприємний запах. Якщо ви виявите такий запах, що походить від кондиціонера, це може бути ознакою несправності або необхідності його очищення.

На закінчення, що економічніше обігрівач або кондиціонер, варто відзначити, що повністю покладатися на кондиціонери для обігріву будинку можна, але небажано, якщо в будинку є маленькі діти, оскільки це може викликати протяг. Кондиціонери можуть бути досить ефективними у міжсезоння, але їх не слід розглядати як заміну настінним обігрівачам, враховуючи, що в Україні клімат із суворішими зимами, ніж у теплих країнах, де кондиціонери дуже популярні.