Керамічний обігрівач STINEX: плюси та мінуси, принципи роботи, як правильно вибрати

Posted by admin 12.03.2021 0 Comment(s)

Керамічний обігрівач 2021: принцип роботи / пристрій

Принцип работы керамического инфракрасного обогревателя

Високотехнологічні керамічні обігрівачі СТІНЕКС отримують все більшу і більшу популярність, з кожним роком витісняючи традиційні радіатори опалення та масляні обігрівачі, а також (що для багатьох стане подивом) — системи UFO. Це обумовлено тим, що керамічні обігрівачі мають більш високу енергоефективність, зручністю, а також — економічність.

Керамічний обігрівач має "на борту" кілька типів нагрівальних елементів: резистивная стрічка, трубчастий, монолітний або керамічний нагрівач (коли нихромовая нитка залита в керамічний блок). Поверх нагрівального елементу впритул монтується суцільна керамічна плита, а задня частина захищена металевим теплоізоляційним екраном, температура якого не перевищує 40 градусів, щоб не допускати зайвої витрати тепла. При нагріванні ТЕН виробляє теплову енергію, що поглинається керамічної плитою, яка в свою чергу видає його у вигляді інфрачервоного випромінювання. Особливість інфрачервоних променів полягає в тому, що керамічна панель ІЧ нагріває не повітря в приміщенні, а безпосередньо поверхню предметів, на які спрямовані, а потім надлишок тепла від поверхні предметів нагріває повітря це, власне, і є головною особливістю інфрачервоних променів (інфрачервоний обігрів).

В залежності від варіанту монтажу, керамічні панелі можуть бути настінними, підлоговими або стельовими. Настінні і стельові обігрівачі використовуються для постійного користування і їх потрібно монтувати в певному місці. Підлогові панелі найчастіше використовуються в якості додаткового або тимчасового джерела тепла і їх легко пересувати і встановлювати в будь-якій точці приміщення в залежності від потреби в теплі.

 

Плюси та мінуси керамічних обігрівачів

 

Плюси (переваги)

Через особливості конструкції та принципу роботи, керамічний обігрівач має плюси і мінуси, як і будь-який нагрівальний прилад. Якщо судити неупереджено, то достоїнств у такого обігрівача набагато більше і розглянемо кожен з них окремо.

универсальность керамических панелей

Енергоефективність та економічність

У порівнянні з іншими системами обігріву, керамічні обігрівачі є найбільш енергоефективними та економічними. Невеликі витрати енергії на підтримання комфортної температури роблять керамічні обігрівачі набагато економічнішими у порівнянні з іншими системами обігріву.

Для приміщення площею до 10 м2 досить обігрівача потужністю 600 Вт — він зробить стільки ж тепла, скільки масляний радіатор потужністю 2.5 кВт за рахунок більш ефективної конструкції і зовсім іншого принципу роботи. Раціональне розміщення керамічних обігрівачів із зонуванням приміщення дозволяє використовувати їх як в квартирах і будинках, так і в великих виробничих об'єктах, створюючи «теплі зони».

 

Ціна на керамічні ІЧ панелі 

Відносно низька вартість таких обігрівачів (в порівнянні з масляним радіатором), а також відсутність додаткових витрат на монтаж опалювальної системи, як у випадку з газовим або твердопаливним котлом, роблять їх найбільш привабливими у співвідношенні «ціна/ефективність».

 

Універсальність ІЧ панелей

Простота монтажу, висока енергоефективність і економічність дозволяють використовувати керамічні панелі як основне опалення, а також в якості додаткового джерела тепла. У першому випадку керамічні обігрівачі раціонально монтуються у всіх приміщеннях, повністю замінюючи центральну систему опалення.

Якщо потужності основного опалення недостатньо для якогось приміщення або встановлювати його там недоцільно, то рекомендується встановити там керамічний обігрівач, який можна включати тоді, коли це потрібно. Наприклад, в дитячій кімнаті чи спальні, коли опалення в будинку ще не включили або в майстерні/гаражі, куди проводити опалювальні труби не має сенсу.

 

Можливість установки в приміщеннях з підвищеною вологістю

Так як принцип роботи керамічного обігрівача полягає не в нагріванні повітря, а в нагріванні поверхонь, це робить його ефективним для обігріву в приміщеннях з підвищеною вологістю (санвузол, ванна кімната, душова, сауна, балкон) по ряду причин:

  • знижує ймовірність утворення конденсату, так як поверхні нагріваються швидше;
  • закрита конструкція і мінімальна кількість відкритих металевих деталей забезпечують стійкість до впливу вологого середовища;
  • можливість стельового, настінного або підлогового монтажу дозволяє використовувати простір більш раціонально;
  • повітряні маси нагріваються більш рівномірно, без втрати кисню і додаткового випаровування вологи, що міститься в повітрі;
  • багато моделей, пропоновані спеціально для ванних кімнат і душових, комплектуються додаткової рушникосушки.

Також для приміщень з підвищеною вологістю рекомендується обирати пристрої, які мають відповідний клас захисту.

 

Екологічність

Кераміка та скло, з яких виготовляються зовнішні панелі керамічних обігрівачів, є одними з найбільш екологічно чистих матеріалів. Вони не виділяють шкідливі речовини при нагріванні, стійкі до корозії і мікроорганізмів, легко чистяться звичайною ганчіркою.

 

Привабливий зовнішній вигляд

Наша команія-виробник пропонуює кольорові керамічні панелі різного дизайну або стилізовані під натуральний камінь, з обробкою з нержавіючої сталі. Широкий вибір кольорової гами дозволяє підібрати панель так, що вона буде ідеально гармоніювати з дизайном вашого приміщення.

эстетичность и удобство панелей обогревательных СТИНЕКС

 

Зручність та проста установка

Підлогові моделі керамічних панелей взагалі не потребують встановлення — їх досить розмістити там, де необхідно і підключити до джерела живлення. Настінні легко монтуються на стіну і це можна зробити без допомоги фахівців буквально за 20-30 хвилин. Найскладніше монтувати стельові керамічні обігрівачі — в цьому випадку краще вдатися до допомоги фахівців, хоча при наявності навику «прямі руки» можна все зробити самому, так як це не важче, ніж повісити люстру.

 

Просте обслуговування

Практично монолітна і проста конструкція не вимагає обслуговування. Все, що потрібно — це періодичний догляд, що полягає в витирання пилу з поверхні. Так як основні елементи керамічного обігрівача не виконують ніякої механічної роботи, вони не мають властивості зношуватися з часом, як наприклад вузли газового котла, де часто з ладу виходять насос і датчик гарячого водопостачання, забивається пальник і так далі.

 

Мінуси (недоліки)

Так як не буває нічого ідеального, керамічні обігрівачі теж мають деякі недоліки. При цьому їх набагато менше, точніше два.

1.Труднощі в ремонті

Незважаючи на відсутність механічних частин, ймовірність поломки керамічного обігрівача все ж є. Причини може бути три:

  1. Механічне пошкодження самої керамічної панелі. Сильний удар може привести до відколу, тріщини або взагалі розбити панель. Якщо тріщину і скол можна закрити спеціальними сумішами, то з розбитою панеллю не зробити нічого.
  2. Вихід з ладу нагрівального елементу. Якщо ТЕН вийде з ладу, починають його можна тільки в тому випадку, якщо він монтується поверх плити. Для тих моделей, де ТЕН залитий ізолюючим розчином, лагодження неможлива.
  3. Поломка кабелю живлення. Єдине, що можна полагодити без проблем - це кабель живлення, якщо він обірвався або обламався.

2. Безпека

З усіх нагрівальних приладів керамічна панель є однією з найбезпечніших. Тим не менш, не рекомендується встановлювати її в прямому доступі для дітей. Температура поверхні у багатьох моделей досить висока, що може призвести до опіків. Хоча покупка моделі з вбудованим захистом від опіків позбавить від таких проблем.

Крім того, заборонено накривати обігрівач, але це правило діє для всіх опалювальних пристроїв, особливо оснащених термостатом.

Це і є всі недоліки керамічного нагрівача, тобто Ви розумієте, що при правильній експлуатації вони абсолютно не впливають на функціональність. Тому, при виборі опалювального приладу переваги керамічної панелі очевидні в порівнянні з іншими обігрівачами.

 

Як обрати керамічний обігрівач

Продуктивність

Максимальна продуктивність розраховується по формулі:

N=S *100 Вт 

де N - потужність пристрою в Вт,

S – площа приміщення в м2,

100 Вт – коефіцієнт ефективності,

що становить 100 Вт/м2.

Виходячи з цієї формули, для ефекту максимального обігріву приміщення 10 м2 необхідний обігрівач потужністю 10 м2 * 100 Вт / м2 = 1000 Вт. На практиці, для підтримки комфортної температури досить приладу потужністю приблизно на 30% менше, тобто 600-700 Вт, особливо якщо такий обігрівач планується використовувати не в якості альтернативи центрального опалення, а як додаткове джерело тепла.

 

Тип та спосіб монтажу

Слід визначитися, як ви плануєте використовувати обігрівач: в якості основного джерела опалення або допоміжного. Для основного варіанту рекомендується настінна модель, так як вона займає мало місця і не буде заважати, а також швидше прогріває приміщення за рахунок ІЧ обігріву. У тому випадку, якщо панель планується використовувати в різних приміщеннях, а не в якомусь одному, то вибрати варто підлогову ІЧ модель, яку можна легко транспортувати і підключати в будь-якому місці.