Водяна або електрична сушарка для рушників

Posted by admin-vk 22.11.2021 0 Comment(s)

Водяна або електрична рушникосушарка



Яку сушарку для рушників вибрати для ванної кімнати: водяня або електричну? Цим питанням задаються тисячі людей по всій Україні і далеко не всі знаходять відповіді

 

Переваги та недоліки водяної сушарки  для рушників


 

Водяна сушарка для рушників підключаються до системи гарячого водопостачання (ГВП) або до системи опалення на вибір. Другий варіант гарантує більш високу та постійну температуру сушарки. Однак в умовах українського клімату він не є актуальним, оскільки працює тільки в опалювальний сезон. А пізньої весни і особливо ранньої осені, коли сушарка для рушників найбільш затребуваний - він не гріє. Тому використовувати має сенс лише перший варіант із підключенням до ГВП. З'єднання може виконуватися послідовно, послідовно з байпасом або паралельно. Послідовне підключення характеризується більшою тепловіддачею. Але підходить воно лише для систем ГВП із нормальним тиском та високою температурою води. Якщо в будинку гаряча вода має слабкий напір або не нагрівається до максимального рівня, то при послідовному підключенні сушарка для рушників може неприйнятно сильно її остуджувати. Тобто, у вас і сусідів зверху з крана тектиме тепла вода, замість гарячої, що неминуче призведе до незручностей та конфліктів. У таких будинках (а їх досить багато) потрібно використовувати паралельне підключення, хоч воно й не таке ефективне.

 

Переваги


 

  • Водяні сушарки для рушників мають більш високу тепловіддачу.

Відповідно при аналогічному розмірі гріють краще за електричні і можуть використовуватися не тільки для сушіння рушників, але і як додаткове джерело опалення.

  • Друга перевага полягає у відсутності споживання енергії, тобто витрати закінчуються на купівлі сушарки та її встановлення.

Недоліки


 

  • Врізання водяної сушарки для рушників не найскладніша процедура, але вкрай відповідальна і вимагає знання ряду нюансів.

Тому більшості людей доводиться наймати сантехніків, чиї послуги також коштують грошей і не малих, плюс висока ймовірність потрапити на «халтурників».

  • На більшості моделей немає можливості регулювати температуру поверхні терморегулятора.

Можна, звичайно, встановити термостат окремо, але він також коштує чималих грошей.

  • Навіть моделі дуже гарної якості буває, що починають текти.

Поява дефектів найбільше часто пов'язана з найпотужнішими гідроударами, які для міських систем ГВП, на жаль, не рідкість. Також впливає дуже погана якість води та гальванічна корозія у разі некоректного монтажу.

  • Місце монтажу сушарки прив'язане до стояка.

Встановлювати його далеко досить складне і трудомістке заняття, що вимагає додаткових витрат.

Висновки



Водяна сушарка для рушників ефективніші і економніші за електричні, проте в їх використанні є деякі нюанси:

  • Можуть потекти при гідроударі, тому потрібно використовувати схему підключення, яка підтримує відключення сушарки, коли немає нікого вдома.
  • Не мають вбудованого термостата, тому про металеву поверхню можна обпектися (особливо дітям, які не уважні).

Також не варто забувати, що працездатність водяних моделей сильно залежить від монтажу, якщо він виконаний некоректно, то сушарка для рушників швидко вийде з ладу.

Переваги та недоліки електричних сушарки для рушників



Електричні сушарки для рушників підключаються до мережі 220 Вольт. Підключення обов'язково має виконуватися з використанням спеціальних захищених від вологи розеток, окремого ПЗВ та заземлення.

Нагрів сушарки  може здійснюватися двома різними способами:

  • ТЕНом.
  • Кабель, що гріє.

Моделі з теном повільніше гріються, але до більшої температури (до 80 градусів). У них також вища витрата електроенергії (до 600 Ватт). Але є термостат, що дозволяє задавати необхідну температуру поверхні сушарки. Моделі із кабелем швидко гріються, але максимум до 60 градусів. Регулювання температури немає і неможливо встановити додатково, але є термостат, який відключає нагрівання при досягненні максимально допустимого показника. З переваг – низька витрата електроенергії (до 140 Ватт) та надійність.

 

Недоліки


 

  •   Постійні витрати на електроенергію, хоч і не суттєві.
  •   Необхідність установки ПЗВ та заземлення (більшість моделей з гріючим кабелем дозволено встановлювати без заземлення).
  •   Нижча тепловіддача в порівнянні з водяними аналогами (опалювати приміщення не вийде).

Переваги


 

  • Відсутня ризик протікання.
  • Робота не залежить від профілактичного відключення гарячої води та не впливає на температуру води у системі ГВП.
  • Можна залишати включеним при виході з дому та на ніч.
  • Неможливо обпектися.

Висновки



Основна проблема електричних сушарок для рушників полягає в реалізації заземлення, так як не у всіх багатоповерхових будинках його можна зробити за всіма правилами (уточнюйте даний момент до покупки). Плюс гріють вони слабші за водяні і для опалення не зовсім підходять. У ванній кімнаті стане, звичайно, трохи тепліше, але цього може бути замало. В іншому вони виграють, так як з ними менше клопоту, встановити можна практично будь-де, рівень безпеки вище і надійніше вони.