Ваш кошик порожній!
Інфрачервоне опалення використовують у всьому світі не менше 30 років. Але на українському ринку воно з'явилося нещодавно. Мабуть, тому багато хто досі за звичкою обходить стороною «екзотичну» техніку, не підозрюючи про те, що в її основі лежить добре відомий принцип — принцип сонячного випромінювання. У цьому огляді ми розповімо, як працює інфрачервоний обігрівач і чим він відрізняється від звичних нам радіаторів.
Стельові ІЧ-обігрівачі можуть відрізнятися за типом і пристроєм, але суть залишається незмінною. Прилад випромінює невидимі інфрачервоні промені, нагріваючи непрозорі предмети, підлогу, меблі, одяг та шкіру людини. Так само діють сонячні промені.
Потім нагріті об'єкти віддають своє тепло навколишньому повітрю. При цьому способі нагрівання не спалюється кисень. А це означає, що повітря в приміщенні залишається таким же свіжим. Окрім того, енергія передається майже без втрат.
Як потрібно встановлювати обігрівач? Згадаймо, що предмети в тіні нагріваються менше, ніж ті, що прямо підставлені сонячним променям. Так працюють інфрачервоні обігрівачі, оскільки їх принцип роботи схожий на сонячний.
Найкраще нагріваються предмети, які знаходяться безпосередньо в полі дії обігрівача (нічим не заслонені).
Тепер, коли ми трохи розібралися із принципом дії інфрачервоного обігрівача, спробуємо з'ясувати, у чому його особливості.
Традиційні радіатори нагрівають повітря. Тепле повітря починає циркулювати по кімнаті, але спочатку піднімається до стелі. Тому швидко обігріти приміщення не виходить. Це може бути істотно для великих просторів, наприклад, складів. У такому разі енергія витрачатиметься нераціонально.
Завдяки тому, що ІЧ-обігрівачі нагрівають безпосередньо навколишні предмети, ефект помітний практично відразу. Це ж дозволяє уникнути перегріву та заощадити велику кількість енергії. На відміну від масляних радіаторів вони не пересушують повітря і не спалюють кисень.
Часто інфрачервоні панелі встановлюють на стелі. За рахунок цього приміщення прогрівається більш рівномірно. Різновид інфрачервоних обігрівачів - тепла підлога на основі тепловипромінюючої плівки. Вони найбільш безпечні у використанні та створюють комфортний клімат у будинку.
Як вибрати стельовий інфрачервоний обігрівач
Призначення та види Якщо ви вирішили придбати інфрачервоний обігрівач, постає питання – який вибрати? Як завжди, виходимо із призначення. Для житлових приміщень потрібне одне, для виробничих інше, для відкритих майданчиків третє.
Для дому можна рекомендувати електричні стельові ІЧ-обігрівачі з довгохвильовим випромінюванням. Вони вважаються найбезпечнішими для людини. Такі прилади мають вигляд панелей з керамічним ТЕНом та нагріваються до 200-250°. Якщо планується використовувати їх як основне опалення, слід правильно розрахувати потужність (виходячи з 1 кВт на 10 квадратних метрів). Встановлюють їх на стіну чи стелю.
Ще один різновид - кварцові ІЧ-обігрівачі. Вони сильніше нагріваються (до 700-800 °) і випромінюють короткохвильове випромінювання. Тому їх небажано використовувати на постійній основі, особливо у житлових приміщеннях. Те ж саме і для карбонових ламп.
Малопотужні моделі (300-500 Вт) підійдуть для локального обігріву, наприклад, робочого місця в підвалі або гаражі. Практичний переносний варіант це обігрівачі з галогеновою лампою. Щоправда, треба мати на увазі, що вони світяться. А це не завжди зручно.
Для вулиці або обігріву великих приміщень (нежитлових) призначені газові та дизельні ІЧ-обігрівачі. Як правило, це моделі для підлоги, які нескладно перемістити з місця на місце. Вони хороші тим, що можна опалювати лише потрібні зони.