Часті питання по керамічним обігрівачам

Posted by admin-vk 19.12.2021 0 Comment(s)

Часті питання по керамічним обігрівачам


 

1. Чи можна встановлювати керамічні панелі на стелі?

Ні, панелі встановлюються виключно на стіні і є кілька причин. По-перше, вага однієї панелі мінімум 10 кг (найменшої потужності), панелі більшої потужності можуть мати масу до 25 кг. Розміщувати предмети такої маси на потоці просто небезпечно.

По-друге, у разі буде неправильно організована конвекція, і теплі маси повітря збиратимуться там, де відбувається обігрів, тобто. під стелею. Нижні холодні шари повітря так і залишаться не прогрітими.

2. Чи можна розміщувати панелі посеред кімнати і чи є для них підставки?

В ідеалі обігрівач, як це ще закладено вже давно, має стояти біля стіни. Згадайте старі водяні батареї, які були в кожному будинку, де вони були? Правильно, на стіні у нижній її частині. За законом фізики холодні маси повітря важчі за теплі, тому все холодне повітря збирається біля підлоги. Там і розміщується будь-який опалювальний прилад, який нагріває повітря.

Нагріті маси піднімаються вгору, їхнє місце займають холодні, які також нагріваються і прямують у верхню частину кімнати. Така циркуляція повітряних мас є правильною, і тільки настінне розміщення обігрівача дозволить конвекції максимально швидко прогріти кімнату, виключаючи застоювання холодних мас в одному місці.

Однак іноді вільного місця на стіні немає, приміщення заставлено меблями чи технікою. Як варіант заміною настінним можуть виступити обігрівачі, які розміщуються в будь-якій частині кімнати на ніжках. Звичайно ж, ефективність таких пристроїв нижча, ніж настінних, але коли немає вибору, цей варіант має право на життя.

Слід сказати, що не всі виробники керамічних батарей випускають до своєї продукції кріплення підлоги.

3. На якій стіні краще розташовувати панелі?

Традиційно, всі водяні радіатори розміщувалися на холодній стіні та/або тій, яка є суміжною з вулицею. Розміщення керамічних радіаторів не стало винятком. В ідеалі, встановлюйте їх на холодній стіні (а найчастіше така стіна має вікна, тому під підвіконням).

4. Яка мінімальна висота від підлоги має бути при монтажі?

Виробник регламентує цю цифру в межах 10-12 см від підлоги. Якщо монтаж відбувається під підвіконням, ми рекомендуємо встановлювати обігрівач між ним і підлогою так, щоб зверху і знизу залишалася однакова відстань. Ці зазори потрібні для підходу холодного повітря знизу та викиду нагрітого зверху.

5. Чи можна на обігрівачі висушувати речі?

Ні, це робити не бажано. Не варто лякатися - з погляду пожежної безпеки обігрівачі не нагріваються до температури, при якій можуть спалахнути тканини (більше 150 ° C). Не варто накривати обігрівач з іншої причини: усередині нього знаходиться нагрівальний елемент (кабель або плівка), і накривши керамічну панель рушником, тут нагрівальний елемент може перегрітися і перегоріти.

6. Чи можна розташовувати керамічні обігрівачі у ванній кімнаті?

Так можна. Нагрівальний елемент знаходиться всередині пристрою, він ізольований герметиком, тому попадання бризок на обігрівач допускається. Потрібно розуміти, що захист від попадання бризок зовсім не означає, що на обігрівач може литися вода рікою і йому нічого не буде.

7. Наскільки тендітна лицьова панель і чи не розіб'є її дитина?

Оскільки лицьова частина обігрівача виконані з керамічної плитки, це робить сам обігрівач не стійким до сильних ударів. Однак це зовсім не означає, що він розсипається від невеликого дотику: плитка знаходиться на металевому каркасі, який надійно фіксує, роблячи сам обігрівач досить міцним. Звичайно ж, все має свою міцність, і за бажання можна і чавунну батарею розбити.

Що стосується дітей, то тут теж усе відносно: якщо дитина покине важкий предмет, плитку можна розбити. Але з практики цього не траплялося жодного разу.

8. Бажаємо встановити обігрівач у дитячій, але боїмося, чи не отримає опік дитина.

Температура нагрівання лицьової частини обігрівача у кожного своя, але вона коливається від 65 до 80 °C. При такій температурі, якщо дитина торкнеться розігрітої плитки, моментального опіку не відбудеться. Звичайно, якщо тримати руку 3 - 5 секунд, то шкіра напевно отримає тепловий стрес, проте це навряд чи станеться. Рефлекси спрацюють, і дитина моментально обсмикне руку чи ногу, не отримавши жодних пошкоджень.

Для порівняння: звичайна водяна батарея може розігріватися до температури 80 °C, але діти від них опіків не отримують.


9. Я чув, що інфрачервоне випромінювання шкідливе!

Насправді і так, і ні, і ось чому: інфрачервоне випромінювання буває короткохвильовим і довгохвильовим. Короткі хвилі небезпечні, довгі – ні. Короткі хвилі глибоко проникають усередину людини, викликаючи нагрівання її органів. Довгі хвилі впливають на шкіру і викликають її нагрівання, яке швидко охолоджується. Саме тому всім відомі УФО так добре гріють нас, коли ми перебуваємо у зоні дії його променів. Довгохвильове інфрачервоне випромінювання за свої властивості називають тепловим, воно має лікувальний вплив на шкіру людини.

Яскравий приклад тому: старовинні дров'яні печі, обмазані глиною; каміни; каміння в сауні - все це є джерелом інфрачервоних променів довгої хвилі. Тому походи в лазню чи сауну такі корисні для нашого організму.

Керамічна плитка при нагріванні також виділяє довгі інфрачервоні хвилі, оскільки складається з тієї ж глини, що печі. Тому інфрачервоне випромінювання, яке виділяється керамічні обігрівачі не тільки безпечно для організму людини, але й корисне.

10. Де виробляють ці обігрівачі?

Цілком керамічні панелі «мейд ін Юкрейн», тобто. наші, вітчизняні. Просимо видихнути людей, що обходять стороною китайську продукцію: Китай таких обігрівачів не виробляє.

11. Скільки годин обігрівач може працювати не вимикаючись?

Достатньо довго. Виробник каже, що не менше ніж 30 років. З нашої практики: у нашого клієнта безперервно обігрівач працював 2,5 роки (холодне складське приміщення, яке навіть улітку потрібно обігрівати), і нічого з ним не сталося. Потім з'їхав і вже такої тривалої експлуатації не потребував.

Температура нагрівання на жилі нагрівального кабелю досягає позначки 75 - 85 °C. При цьому жила не перегрівається (як, наприклад, у конвекторів або теплових гармат, де температура може сягати 300 градусів) і працює безвідмовно. Як аналогія можна навести приклад з використанням електричної теплої підлоги, яка заливається в бетон. Така тепла підлога працює не вимикаючись роками, якщо це необхідно, і не перегорає.

12. Чому керамічні панелі економніші за конвектори?

Насправді керамічні обігрівачі економніші та інших електронагрівальних пристроїв, таких, як теплові гармати, УФО, масляні обігрівачі. Чому? Тому що в основі керамічних панелей лежить зовсім інший нагрівальний елемент, їх конструкція також відмінна і тепловіддача вища. Тому їх потужність нижче в 3 — 4 рази, при тому, що площа, що обігрівається, залишається тією ж. Кераміка при нагріванні «вбирає» тепло, і потім при виключенні обігрівача ще тривалий час його віддає (до 40 хвилин). Керамічна плита тому називається теплоакумулюючою. Інші види електроопалювальних приладів позбавлені таких якостей: метал швидко нагрівається і також швидко остигає, тому різні конвектори і масляні радіатори, що складаються з металу, швидко нагріваються, але і так само швидко остигають.

При підключенні до терморегулятора керамічна панель сумарно на день працює 8 - 10 годин, тоді як інші прилади опалення будуть працювати 16 - 20 годин. А це все витрати електроенергії. Як наслідок - керамічні обігрівачі пропонують завидну фору всім іншим приладам опалення.

13. Навіщо потрібний терморегулятор (термостат)?

Дуже потрібен. Пояснюємо: це такий пристрій, за допомогою якого можна керувати процесом нагріву та встановлювати комфортну для себе температуру. Також бувають програматори, за допомогою яких можна встановлювати температуру нагрівання в різні часові проміжки. Також терморегулятори дають змогу скоротити витрати на електрику до 30 %, т.к. не допускають непотрібного перегріву приміщення.

14. Який краще терморегулятор, вбудований чи зовнішній?

Терморегулятори бувають зовнішніми та вбудованими в обігрівач. Вбудований регулятор також буває 2-х типів: реагує на нагрівання плити і працює за температурою повітря. Перший тип нагадує ручку праски: «одиничка», «двоєчка», «трійка». Цей термостат лише контролює нагрівання самої плити, при цьому температура повітря в приміщенні абсолютно не хвилює. З його допомогою ви ніколи не досягнете комфортної температури у приміщенні.
Другий тип вбудованого терморегулятора реагує на зміну температури повітря та включає або вимикає обігрівач залежно від цього. Однак пристрій, який є "органом дотику" такого терморегулятора - датчик температури - знаходиться в безпосередній близькості від нагрітого обігрівача, тому він отримує неправильні показання температури. Така похибка може становити від 4 до 5 °C.

Зовнішній термостат встановлюється на деякій відстані від панелі, тому датчик температури має мінімальну похибку. Ми рекомендуємо купувати обігрівачі без вбудованого термостату та підключати їх до зовнішніх терморегуляторів. Ця система опалення працюватиме правильніше і коректніше.
 

15. Скільки терморегуляторів мені потрібно?

Велика хибна думка, що на кожну панель потрібно купувати один терморегулятор. Схема така: на одну кімнату необхідний один регулятор температури, до якого підключається всі панелі, що знаходяться в кімнаті.

16. Чи сушить панель повітря?

Ні, навіть не спалює кисень. Нагрівальний кабель знаходиться всередині корпусу, де немає контакту з повітрям – це раз. Жила нагрівається до 75 - 80 ° C (що не може спалювати кисень, як у конвекторів, де температура нагрівання спіралі досягає 300 ° C) - це два.

17. Чи можна залишати панель увімкненою без нагляду?

Система опалення на основі керамічних панелей передбачає, що ви їхатимете з дому і залишатимете її включеною. Панелі абсолютно безпечні, працюють цілодобово. Звичайно, це за умови, якщо ви придбали якісний обігрівач, а не виготовлений кустарним способом у гаражі.

Ми пропонуємо тільки заводські керамічні обігрівачі від перевірених виробників. Наша компанія працює вже 8 років на ринку електроопалення, ми знаємо все про обігрівачі! Звертайтесь до нас за безкоштовною консультацією та розрахунками системи електроопалення!

Де придбати обігрівач в Україні?


 

У нашому інтернет-магазині Ви можете купити обігрівач різних видів та функціональності. Для цього необхідно перейти до категорії "Обігрівач" та вибрати потрібну модель.