Який обігрівач вибрати: види і особливості

Posted by admin 21.06.2021 0 Comment(s)

выбираем обогреватель для дачи

Обігрівач який ідеально підійде для дачі повинен відповідати ряду важливих умов: нагрівати приміщення швидко, мати автономний режим роботи, економним у споживанні і надійним. Що б зробити вибір потрібно розуміти як саме буде експлуатуватися обігрівач і саму площу обігріву. То який же обігрівач обрати для дачі?


Види обігрівачів для дачі

Серед кліматичної техніки на ринку існують десятки різних обігрівачів, які відрізняються між собою типами кріплень і принципом роботи. Деякі обігрівачі прогрівають лише приміщення з малою площею, в інших випадках вони мають високу потужність і продуктивність і за часту їх використовують в якості основного джерела тепла.

Найпопулярніші типи обігрівачів:

 1. Масляні обігрівачі;
 2. Тепловентилятори;
 3. Конвектори;
 4. Інфрачервоні;
 5. Каталітичні і кварцеві.

Для того, щоб вибрати підходящий варіант, потрібно детально вивчити технічні характеристики обігрівачів різного типу.

 

Масляні обігрівачі

Масляний обігрівач, мабуть, один з найпопулярніших (проте не самих ефективних) типів обігрівачів. Такий попит викликаний не високою вартістю і простотою у використанні. Для обігріву використовується простий але досить ефективний принцип. Усередині встановлений елемент для нагріву. ТЕН при нагріванні передає тепло в масло і воно прогрівається до потрібної температури. У такому процесі радіатор може нагріватися до 150 ° С.
Найголовніший недолік - це велике споживання електроенергії і невелика площа обігріву. У сучасних моделях в корпус встановлюють вентилятор, це призводить до більшої тепловіддачі. Але важливо пам'ятати, що масляні обігрівачі не можуть похвалитися безпекою, особливо, коли в приміщенні є маленькі діти.

 

Тепловентилятори

Суть його роботи полягає в нагріванні повітря шляхом нагрівання потоку повітря через розпечену вольфрамову нитку. Такий обігрівач досить швидко зможе обігріти невелике приміщення.
Невеликі габарити дають можливість скласти обігрівати в сумку і довезти його куди потрібно. Одним з мінусів є його принцип роботи, але є ще декілька моментів:

 1. Обігрівач при нагріванні випаровує вологу в повітрі, це негативно впливає на мікроклімат в кімнаті.
 2. Тепловентилятори абсолютно недовговічні.
 3. Економічність — це не про цей тип обігрівачів

 

Конвектори

Для дачі так само добре підійде обігрівач конвекторного типу, такі обігрівачі добре оснащені для автономної роботи. Встановлено датчики перегріву і система який запобігає займанню при падінні обігрівача на підлогу. Важливою перевагою є невелике споживання електроенергії. Схожі показники зустрічаються тільки в кварцових обігрівачах.

Суть роботи полягає в конвекції повітря в приміщенні. При роботі такого обігрівача волога в повітрі практично не випаровується. Конвектори, які підключені до терморегулятора, мабуть, самий економний тип для обігріву дачі.

З недоліків можна виділити малу швидкість прогрівання в кімнаті. Такий тип обігрівачів ефективний при регулярній роботі, в разі включення обігрівача на невеликі проміжки часу, він не зможе добре прогрівати приміщення. Але, якщо купити конвектор інфрачервоний, який працює в режимі конвекції + ІЧ нагрівання, то він автоматично стає одним з найбільш ефективних і економічних у своєму класі.

 

Інфрачервоні обігрівачі

Такий обігрівач має вигляд стельової панелі і пристроїв для установки на підлогу або столи. Суть роботи полягає в нагріванні стін, стелі або підлоги. Відразу ж після включення можна відчути, що приміщення початок прогріватися.

Обігрівач може працювати не тільки від електрики. Існують інфрачервоні обігрівачі які працюють від газу і рідкого палива (але такі обігрівачі не дуже зручні в експлуатації).

При виборі обігрівача для дачі, потрібно врахувати, що зустрічається ІЧ обігрівачі, які можуть працювати в автономному режимі. Такий прилад можна включити за допомогою програми на вашому смартфоні. Крім того, досить грамотно буде купити інфрачервоний довгохвильовий обігрівач з терморегулятором для кімнати, дачі або офісу тому він буде автоматично відключатися при досягненні заданої температури

 

Каталітичні та кварцові обігрівачі

Нещодавно на ринку кліматичної техніки з'явилися обігрівачі такого типу. Каталітичні та кварцові обігрівачі знаходяться в класі енергозберігаючих.

Кварцовий нагрівач має дві модифікації. Ламповий в якості наповнювача для колб використовує кварц. Монолітна плита для нагріву виготовлена їх композиту, до складу якого входить пісок. Такі обігрівачі є найефективнішими. Їх можна встановлювати навіть в будинках, виготовлених з дерева. Вбудовано кілька режимів для роботи, а так само режим для економного витрати електрики і підтримки температури в приміщенні на заданій температурі.

Під час роботи каталітичного обігрівача шляхом спалювання палива безполуменевий способом виділяється тепло. В процесі заправлене паливо, переробляється шляхом окислення. Через те, що в роботі немає полум'я, такий тип обігрівачів ставитися до найбезпечнішим від загоряння пристроїв.

 

Який тип обігрівача краще підійде для дачі

Як згадувалося вище, краще і економніше для дачі будуть обігрівачі за допомогою яких можна швидко протопити приміщення і є можливість автономної роботи. Так само пристрій повинен бути надійним.

При обліку всіх цих факторів, то вибір падає на каталітичні обігрівачі. Трохи поступаються в продуктивності кварцові і ІЧ обігрівачі.

 

Вимоги безпеки до дачних обігрівачів

Правильно вибрати обігрівач мало. Що б термін експлуатації був максимальним, варто дотримуватися вимог з безпеки:

 • Категорично заборонено сушити речі на обігрівачах.
 • Захистіть себе від можливості отримати травми. Масляний обігрівач нагріває свою поверхню до 150 ° С, а газові та ІЧ обігрівачі працюють в діапазоні 350-400 ° С. Щоб не отримати опіки, рекомендовано розташовувати обігрівачі на безпечній відстані.
 • Потрібно пам'ятати, що не всі обігрівачі працюють в автономному режимі і коли ви залишаєте приміщення необхідно вимикати обігрівальні пристрої.

Для заміського будинку або дачі, краще вибрати економний, але при цьому досить ефективний обігрівач, який зможе добре протоплювати приміщення. Спираючись на технічні характеристики, для постійної роботи варто вибрати кварцові обігрівачі. Альтернативним варіантом можуть стати конвектори та інфрачервоні обігрівачі.

Що радить виробник кліматичного/обгрівального обладнання STINEX

Якщо розглядати металеві ІЧ обігрівачі, то варто звернути увагу на такі моделт обігрівачів:

Також, в асортименті нашого магазину є комбіновані металеві обігрівачі/конвектори, які прогріють приміщення в кілька разів швидше й ефективніше: